VI Gala zapasów. Memoriał im. Marszałka Macieja Płażyńskiego.

VI Gala zapasów. Memoriał im. Marszałka Macieja Płażyńskiego.

16 października w Pelplinie odbyła się VI Gala Zapasów Memoriał im. Marszałka Macieja Płażyńskiego  w ramach cyklu U14 Wrestling Tour’21. Wydarzenie to jest jednym z największych tego typu inicjatyw na pomorzu, które przyciąga rzesze zapaśniczek i zapaśników z całej Polski i z zagranicy.

Już od wczesnych godzin porannych na hali sportowej przy ZKiW nr 1 w Pelplinie miały miejsce walki eliminacyjne. Obejmowały one pojedynki dzieci i młodzież w wieku 9-14 lat, w aż dziesięciu kategoriach wagowych. W walkach eliminacyjnych wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników z pięciu krajów: Litwy Ukrainy Niemiec Słowacji oraz Polski

Z kolei o godz. 16.00 miały miejsce walki finałowe VI Gali Zapasów, które zostały poprzedzone oficjalnym otwarcie całych zawodów. Gościem honorowym wydarzenia był Pan Kacper Płażyński – poseł na sejm, syn patrona turnieju Marszałka Macieja Płażyńskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas także Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła, Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, dwukrotny Mistrz Olimpijski Andrzej Wroński

Oficjalne otwarcie było także okazją do wręczenia podziękowań dla osób wspierających pelplińskie zapasy. Znaleźli się wśród działacze sportowi, trenerzy, politycy oraz przedsiębiorcy. 

Prawdziwą gratką dla zebranych było sześć walk zawodowych utytułowanych zawodników. Były to pojedynki pomiędzy:

  • Filip Szucki  vs. Wiktor Hasa
  • Magdalena Głodek vs. Oksana Moskalova
  • Patrycji Strzelczyk vs. Dominika Kulwicka
  • Patryk Zwada vs. Adam Górzyński
  • Kaźmierczak vs. Nowicka Julia
  • Banaszak vs. Bersanukaev  Islam

Pelplin z roku na rok staje się coraz ważniejszym ośrodkiem zapaśniczym w Polsce, o czym świadczą m.in. sobotnie zawody oraz  liczne sukcesy Klubu Sportowego Bloczek Team z Pelplina. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję Gali Zapasów w Pelplinie i trzymamy kciuki za organizatorów tego wydarzenia.

“Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego”