Szymon Sajnok zwycięzcą omnium Pucharu Świata w kolarstwie torowym!

Szymon Sajnok zwycięzcą omnium Pucharu Świata w kolarstwie torowym!

vaoktkqturbxy9motgyyjg2mzdhmtriyte4zdcym2yxyja4nzrimmq5zc5qcgvnk5udzoeazqrszqywkwxnaxtnabyvb9kyl3b1bhnjbxmvturbxy8xndbimwnmztdmmgfjntjlzgmwmtbknza5nzhlodrizs5wbmcawgaSzymon Sajnok – wychowanek trenera Dariusza Maleckiego – GKS Cartusia Kartuzy (Ośrodek Szkolenia Sportowego LZS) zwyciężył w konkurencji omnium Pucharu Świata na torze w holenderskim Apeldoorn. 19-letni wychowanek Cartusii Kartuzy odniósł tym samym największy sukces w karierze.

Omnium, olimpijska konkurencja, rozgrywana jest po igrzyskach w Rio de Janeiro w nowej formule – w jednym dniu i w czterech startach. Szymon rozpoczął od trzeciego miejsca w wyścigu scratch, następnie wygrał wyścig tempo oraz eliminacyjny (australijski), a w punktowym utrzymał wypracowaną wcześniej przewagę, wygrywając jeden z finiszów.

W klasyfikacji wielobojowej zgromadził 127 punktów, wyprzedzając Hiszpana Alberta Torresa – 124 oraz Francuza Benjamina Thomasa – 107.

W piątek i w sobotę Sajnok startował w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie, zajmując razem z Danielem Staniszewskim, Alanem Banaszkiem i Adrianem Teklińskim czwarte miejsce.

Jego trenerem klubowym jest Dariusz Malecki, a w kadrze torowej – Jacek Kasprzak. Jak mówi o sobie, jest „Kaszubem z krwi i kości”.

Przypomnijmy, że w lipcu we włoskim Montichiari Sajnok został wicemistrzem Europy w omnium zawodników do lat 23.

Nowy rozdział kariery Szymon Sajnok otworzy w styczniu w Australii, gdzie będzie trenował z nowymi partnerami z zawodowej grupy Attaque Team Gusto. Team jest zarejestrowany w Tajlandii, a o jego sile stanowią Australijczycy. Szymon będzie się ścigać na Antypodach i w Azji, ale większość sezonu spędzi w Europie, dokładniej we Włoszech, gdzie jego grupa ma swoją bazę.

Szlaki na zawodowych trasach swemu młodszemu koledze przecierał inny wychowanek Cartusii – Paweł Poljański.