Szymon Sajnok srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy na torze

2016-07-16 19_36_39Rewelacyjnie zakończyły się rozgrywane we Włoskim Montichiari Młodzieżowe Mistrzostwa Europy na torze.
Szymon Sajnok, podczas dwudniowej rywalizacji w omnium (wieloboju), wywalczył srebrny medal!

Do ostatniej konkurencji, którą był wyścig Szymon zajmował 8. lokatę z niespełna dwudziestoma punktami do pozycji medalowej. Nasz zawodnik pojechał bardzo odważnie, nastawiając się na nadrabianie okrążeń, aniżeli na finiszowanie na punktowane okrążenia.  Opłaciło się – Szymon, wraz z późniejszym Mistrzem Europy (i reprezentantem Francji na IO) trzykrotnie nadrobił okrążenie, co pozwoliło na awans w klasyfikacji końcowej i wywalczenie pierwszego, historycznego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy dla Cartusii.
Kilka dni wcześniej, Szymon Startował również w jeździe drużynowej na 4000m, gdzie wywalczyli 8. lokatę, jadąc niemalże identyczny czas jak ich rekordowy z GP Polski.

W tym samym czasie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Gielniowie. Najlepiej zaprezentowała się Patrycja Lorkowska, która wśród juniorek wywalczyła 5. lokatę. Wśród młodzieżowców dobrze wypadli Michał Rocławski i Maciej Pojawa, zajmując odpowiednio 11. i 15. lokatę.

Zawodnikom i trenerom serdecznie GRATULUJEMY!

info: S. Malecki