Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski na torze dla GKS Cartusia Kartuzy

Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski na torze dla GKS Cartusia Kartuzy

2016-05-20 10_24_36W dniach 20-22 maja na Pruszkowskim welodromie rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
Zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy spisali się bardzo dobrze, zdobywając dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski na torze oraz kwalifikację na Mistrzostwa Europy.

Pierwszego dnia rozegrano konkurencje drużynowe – do południa sprint drużynowy, natomiast po południu jazdę drużynową na 4000m. Niestety pierwsza część dnia, pomimo iż klub był głównym pretendentem do medalu, poszła całkowicie nie po naszej myśli. Był to ciąg defektów i upadków, przez co żadna z naszych drużyn nie ukończyła tej konkurencji. Po południu, pomimo osłabionego składu (dwie osoby w tym czasie były na prześwietleniu w szpitalu), zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy wykręcili trzeci czas eliminacji, przegrywając o zaledwie 2 sekundy możliwość walki o złoto. W wieczornym finale, drużyna jadąca w składzie Szymon Sajnok, Artur Sowiński, Damian Sławek oraz Maciek Pojawa pewnie wywalczyła brązowy medal, jadąc w finale B z drużyną z Grudziądza.
Kolejne dwa dni to już rywalizacja w Omnium – kolarskim wieloboju na który składa się aż 6 konkurencji. W tej konkurencji udział brali Szymon, Artur oraz Damian. Pozostałości po piątkowym pechu mieli Maciek i Adrian Kaiser, którzy byli pierwszymi którzy nie weszli ze swoich biegów eliminacyjnych.
Rywalizacja w omnium przebiegała wyśmienicie. Szymon Sajnok był bezkonkurencyjny w 4 z 5 pierwszych konkurencji (w jednej był 2.). W konkurencjach masowych mógł liczyć na pełne wsparcie i poświęcenie kolegów z drużyny, natomiast w tych indywidualnych Artur wraz z Damianem nie byli wiele gorsi, wielokrotnie odbierając cenne punkty najgroźniejszym rywalom. Do ostatniej konkurencji Szymon przystąpił z przewagą niemalże 20 punktów nad kolejnym w klasyfikacji. Przewagę udało się pewnie dowieźć do mety, dzięki czemu może cieszyć się Młodzieżowym Mistrzem Polski na torze w konkurencji omnium. Sukces tym większy, iż jest to jego pierwszy rok w młodzieżowcach. Dzięki temu sukcesowi przez najbliższy rok, startując w konkurencji omnium, musi startować w biało czerwonym stroju mistrza polski. Będzie również reprezentował nas na Mistrzostwach Europy.
Artur ostatecznie wywalczył 13. lokatę, natomiast Damian 21.
Gratulacje należą się również dla jednego z pechowców tych mistrzostw – Remka Komisarka. 7 miejsce trzeciego dnia rywalizacji w Keirinie pokazało, że również był dobrze przygotowany do tych Mistrzostw.
Info: Sebastian Malecki