Sztafeta Rodzinna

Sztafeta Rodzinna

sztafetaW dniu 19.09.2015 na obiekcie Orlik 2012 w Sierakowicach odbędzie się impreza rodzinna pod nazwą „Rodzinna sztafeta im.Kamili Skolimowskiej”. Zapraszam rodziny do odwiedzenia naszego Orlika i wzięcia udziału w imprezie jak i samej sztafecie.

Program imprezy:

14:00-Przywitanie omówienie przebiegu imprezy

14:10 – Pokaz dostępnych gier i atrakcji na Orliku

15:30 – Rodzinna sztafeta start

15:50 – Zakończenie wręczenie dyplomów

Zapraszam Animator

Zbieramy korki aby pomóc Pawłowi Drewing z Kartuz. Udział jest bezpłatny na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

20 września na wybranych Orlikach na terenie całej Polski odbędą się sportowe pikniki, na których każdy z uczestników będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Głównym punktem programu będzie Rodzinna Sztafeta im. Kamili Skolimowskiej co oznacza w praktyce bieg na wytyczonej na Orliku trasie. Impreza jest organizowana przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej wspólnie z Fundacją im. Kamili Skolimowskiej i Ministerstwem Sportu i Turystyki, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Liczbę uczestników i dystans, który przebiegną wszyscy uczestnicy będą sumowane. Na tej podstawie zostanie stworzony ogólnopolski ranking: liczby osób, które wzięły udział w Rodzinnej Sztafecie oraz łączny przebiegnięty dystans, czyli razem będziemy bić rekordy frekwencji i długości przebiegniętego dystansu. Uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkowe dyplomy i bransoletki z kauczuku. Zachęcamy, aby już dziś zarezerwować sobie czas!

Konkurs związany z imprezą .

Poza Rodzinną Sztafetą im. Kamili Skolimowskiej na Orlikach i innymi zajęciami sportowymi, FRKF organizuje ogólnopolski konkurs, w ramach którego społeczności orlikowe będą miały za zadanie przygotowanie, w dowolnej technice, makiet młotów (do rzutu młotem). Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum Sportu w Warszawie, upamiętniającej 15 rocznicę zdobycia przez Kamilę Skolimowską złotego medalu olimpijskiego, przypadającą w dniu 29 września br.

Koordynator Sportu w Gminie Sierakowice