Nowakowska Dominika

Dominika Nowakowska nadal na fali!

Dominika Nowakowska reprezentantka Kociewia, mieszkanka Smętowa Granicznego i zawodniczka Lęborskiego Klubu Biegacza „Bracia Petk” kolekcjonuje kolejne trofea sportowe i realnie myśli o zdobywaniu kwalifikacji olimpijskich w biegach na dystansie 5 000 lub 10 000 m. w Rio De Janeiro. Laureatka XV Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Pomorskiego Zrzeszenia LZS za rok 2014, wielokrotna medalistka Ogólnopolskich Igrzysk LZS, (na Igrzyskach występowała pod panieńskim nazwiskiem – Główczewska, trzeba też wiedzieć, że pierwszym trenerem był pan Henryk Główczewski, Ojciec zawodniczki, jeden z czołowych biegaczy średnich dystansów w Polsce na przełomie lat 50-60tych ubiegłego stulecia, członek kadry narodowej Polski).
Reprezentując Zespół Szkół Agrobiznesu w Skórczu w powiecie Starogardzkim, gdzie trenowała pod okiem nauczyciela WF i trenera Jerzego Mykowskiego. Reprezentantka Polski, aktualnie konsekwentnie przygotowuje się do uwieńczenia dotychczasowych sukcesów występem na olimpijskich bieżniach Rio De Janeiro i tego zaszczytu życzą dzielnej Dominice jej trenerowi Karolowi Nowakowskiemu (prywatnie – mężowi) sportowcy i działacze LZS.

Przypomnijmy iż biegaczka ze Smętowa zwyciężyła w silnie obsadzonym biegu – 38 Almond Blossom Cross Country w Alabufeirze. W marcu bieżącego roku w Sławie wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w biegach przełajowych i na dystansie 5 km pobiegła po brązowy medal. Natomiast w biegu przełajowym o wielką nagrodę prowincji Liege (Francja) przybiegła na metę tuż za 3 afrykankami.
Wytrwałość, ciężka praca sportowo – szkoleniowa i sportowy – twardy charakter zawodniczki i trenera dają widoczne rezultaty. D. i K. Nowakowscy szanują troskę Klubu Biegacza „Bracia Petk” i trenera Pana Zygmunta Petk by stworzyć należytą atmosferę pracy sportowej, ale stale wracają myślą do swego Smętowa Granicznego, gdzie przecież w założonym przez Pana Karola LLKS „Ziemia Kociewska” rozpoczynali współpracę na niwie sportu, konkretnie – lekkoatletyki. Wierzymy że obecne władze samorządowe gminy Smętowo Graniczne i wójt Smętowa – p. Anita Galant, doceniają fakt istnienia na Ziemi Smętowskiej takiej perły pomorskiego sportu jaką jest niewątpliwie Dominika Nowakowska i zaangażowanego w rozwój jej talentu – p. Karola, trenera lekkiej atletyki. Przy tej miłej okazji warto także powiedzieć, że podopieczna trenera p. Karola Nowakowskiego z LLKS „Ziemia Kociewska” Marta Krawczyńska, ubiegłoroczna mistrzyni Polski w biegu na dystansie 10 000 m. w kat. seniorek i była 5-ta w 38 Cross Country we Francji. Chce się zawołać: „Tak trzymać Dominiko i Karolu!”

Zredagował Wiesław Szczodrowski
Wiceprzewodniczący RW PZ LZS