Sylwester Maliszewski brązowym medalistą XVI Mistrzostw Gminy Puck w czwórboju rzutowym weteranów

Sylwester Maliszewski brązowym medalistą XVI Mistrzostw Gminy Puck w czwórboju rzutowym weteranów

IMG_05572Weterani lekkiej atletyki spotkali się 20 sierpnia w Pucku, gdzie uczestniczyli w XVI Otwartych Mistrzostwach Gminy Puck w czwórboju rzutowym weteranów. W mistrzostwach udział wzięło 39 uczestników, w tym 7 pań – weteranek w wieku od 35 lat do 80 lat. W tym gronie wystartował Sylwester Maliszewski w kategorii wiekowej M-70 mieszkaniec Gołębiewka z gminy Trąbki Wielkie.

Organizację mistrzostw w Pucku wysoko oceniają weterani specjalizujący się w rzutach z Polski. W tym roku do Pucka przyjechali weterani z Jeleniej Góry, Warszawy, Olsztyna, Torunia, Olsztyna, Warki, Kołobrzegu, Nowego Miasteczka i Suwałk oraz województwa pomorskiego Gdańska, Gdyni Sopotu, Pucka , Pelplina i Gołębiewka . Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki uzyskane przez zawodników plasujących na czołowych miejscach w rankingach tabel światowych.

Po blisko 5 godzinnej walce na czterech rzutniach okazało się, że Sylwester Maliszewski zgromadził 3243 punkty, co dało mu III miejsce. Naszego mistrza wyprzedzili Zwolski Edward z Nowego Miasteczka kat. wiek M-60 – 3387 punktów i Wacław Krankowski z Torunia kat. wiek. M-65 – 3335 punktów. Pan Wacław od kilku kadencji jest prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Weteranów z siedzibą w Toruniu.

Wśród pań – seniorek zwyciężyła Romanowska Helena z Olsztyna kat. wiek. K-75 gromadząc 2228 pkt., wyprzedziła Sowę Alicję z Gliwic kat. wiek. K-70 2173 pkt. i Ptak Ryszardę ze Strzelna (gmina Puck) kat. wiek. K-45 2069 pkt.

Sylwester Maliszewski w poszczególnych konkurencjach czwórboju uzyskał następujące wyniki: kula 4 kg: 12,06 m, dysk: 29,00 m, oszczep: 34,33 m,  ciężarek 7,26 kg: 18,22 m. Osiągnięte wyniki w przeliczeniu na punkty „open” zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach mistrzostw: I miejsce w rzucie ciężarkiem, II miejsce w rzucie oszczepem , III miejsce w pchnięciu kulą oraz XVII miejsce w rzucie dyskiem.

Organizatorzy nagrodzili pucharami 8 najlepszych weteranów i 6 weteranek, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki.

W wypowiedzi po zakończonych zawodach brązowy medalista nie krył zadowolenia z osiągniętego wyniku. Powiedział, że stać go na rezultat światowego formatu!

Tego mu życzymy !

Organizatorem mistrzostw byli Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck i Ludowy Klub Sportowy „Ziemi Puckiej” z Pucka.

info i foto wkempa