Święto kickboxingu w Luzinie

Święto kickboxingu w Luzinie

W niedziele  10 marca 2019 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT w Luzinie , odbyła się siódma edycja klubowego turnieju i festynu „Fight Zone”. Do turnieju zgłosiło się 170 osób zarówno z sekcji kickboxingu GOSRiT Luzino jak i WSS Wejherowo

Tego dnia nie był ważny wynik sportowy, ale przede wszystkim integracja i zabawa, a także promocja pięknego sportu – kickboxingu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale, ufundowane przez Dekorado Wood, a osoby, które zajęły miejsca na podium mogły cieszyć się ze statuetek i pucharów, które ufundowało Starostwo Powiatu Wejherowskiego. Ponadto każda osoba, która zajęła miejsce na podium (w konkurencji pianek 1-3 miejsce, w konkurencji pointfighting 1 i 2 miejsce), mogła liczyć na nagrody rzeczowe, których fundatorami było liczne grono sponsorów naszego wydarzenia.

Oprócz zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu fair play, nad którą czuwali nasi sędziowie – najbardziej doświadczona kadra zawodnicza oraz rodzice, przybyli tego dnia Klubowicze i ich rodzina skorzystali z licznych atrakcji, które zapewniła Firma Ence Pence. Był dmuchamy zamek, wielka zjeżdżalnia, animatorzy, malowanie twarzy, wata cukrowa. Dużą atrakcją była również foto-budka.

Nagrody, wyróżnienia i puchary wręczał Wicestarosta Powiatu Wejherowskiego, Pan Jacek Thiel, sekretarz Wejherowskiego Stow. Sportowego, Paweł Formela, pierwszy w historii klubu Mistrz Polski Maciej Depta oraz fundatorzy i sponsorzy wydarzenia, a także trenerzy Klubu.

Rozdaliśmy 200 medali, blisko 200 pucharów i ponad 200 nagród rzeczowych. Oprócz rywalizacji i zabawy, odbyła się także loteria, gdzie każdy wygrywał, a w niej ponad 200 nagród. Oprócz loterii zorganizowano także licytację, w której do wygrania były rękawice bokserskie z podpisami znanych osób ze świata sportów walki (m.in. Andrzej Gołota), a także koszulka reprezentacji Polski w kickboxingu. Łącznie, dzięki uczestnikom wydarzenia i ich rodzinom, przyjaciołom i sympatykom Klubu, zebrano kwotę 2410 zł (darowizna), która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego oraz dofinansowanie kosztownego dla nas wyjazdu na Mistrzostwa Polski kadetów i Puchar Polski dzieci w Węgrowie.

Najlepszymi zawodnikami Turnieju zostali: Olaf Schulta (kat. „Szansa dla Przedszkolaka), Bartek Drewa, Kacper Labudda, Dorian Kupc, Agata Drewa. Najlepszych zawodników wybraliśmy spośród osób, które zostały z nami do końca wydarzenia, które trwało do późnych godzin popołudniowych.

Miłym akcentem naszego wydarzenia było wręczenie przez Rafała Karcz brązowego medalu za zasługi dla polskiego kickboxingu naszemu trenerowi, Tomaszowi Hirsz. Medal został przyznany w dowód uznania działań trenera Tomka na rzecz kickboxingu przez Polski Związek Kickboxingu. Dziękujemy za uznanie.

Warto dodać, że sekcja kickboxingu GOSRiT Luzino dzięki zdobyciu aż 50 punktów w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży została zakwalifikowana do projektu Wiodące Ludowe Zespoły Sportowe, dzięki czemu otrzyma dofinansowanie ze środków MSiT. Gratulujemy!