Sukcesy zapaśników z Miastka

Sukcesy zapaśników z Miastka

Kategoria wagowa 29 kg. Od lewej- Wiktor Wojciechowski i Piotr Ziembicki oraz dwukrotny mistrz olimpijski Andrzej Wroński ze swoim podopiecznym na trzecim miejscuMiastko, 17.05.2015
ZAPASY
W Żukowie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików im. Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy. W zawodach startowało 81 zawodników z 13 klubów, w tym bardzo silna ekipa z Kaliningradu (Rosja). Oprócz województwa pomorskiego startowali również zawodnicy z Żar (woj. Lubuskie) i Lubawy (woj. Warmińsko- mazurskie). Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 13 zawodników. Ośmiu z nich wywalczyło medale w swoich kategoriach wagowych.
W młodzikach (do lat 14) pierwsze miejsca zajęli:
– Piotr Ziembicki (32 kg)
– Kacper Karaśkiewicz (32 kg)
– Kazimierczak Jacek (47 kg)
– Kazimierczak Agata (48 kg)
Drugie miejsce zajął Wiktor Wojciechowski (29 kg)
W mini zapasach pierwsze miejsce zajął Antoni Marczyński (42 kg).
Drugie miejsce zajął Hubert Wojciechowski (28 kg).
Trzeci w kategorii wagowej do 33 kg był Witold Szor.
Miejsca pozostałych zawodników. Młodzicy: Dobrowolski Jakub (53 kg) – V m.
W Mini Zapasach: Jankowski Michał – IV m.
Wysocki Jacek (24 kg) – V m.
Tandecki Sebastian (24 kg) – VI m.
Tandecki Bartlomiej (38 kg) – V m.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła reprezentacja z Kaliningradu przed Moreną Wega Żukowo i ZKS Miastko.

W dniach 15-17.05.2015 w Koronowie odbyła się II Centralna Eliminacja do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział 265 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów z całej Polski.
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nasz podopieczny Hubert Rudnik (85 kg). Hubert na co dzień startujący w stylu klasycznym w tych zawodach wywalczył drugie miejsce, tym samym zapewniając sobie awans do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w stylu wolnym, która odbędzie się pod koniec czerwca w Osielsku.
Drugi z naszych zawodników Jakub Bednarz (63 kg) był bliski awansu. Ostatecznie zajął on dziewiąte miejsce.

W dniach 8-9.05 w miejscowości Bindlach koło Norynbergii (Niemcy) odbył się Międzynarodowy Turniej Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentował jeden zawodnik Artur Szczęsny w kategorii wagowej do 42 kg.
Był to udany start naszego zawodnika. Artur wywalczył złoty medal.
Należy nadmienić, że Artur jest międzynarodowym mistrzem Polski. Artur, w krajowej rywalizacji w kategorii wagowej do 42 kg o występ w Mistrzostwach Świata i Europy Kadetów, niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Wszyscy liczmy na udział w powyższych mistrzostwach naszych zawodników w dwóch najniższych kategoriach wagowych: Artura Szczęsnego – 42 kg i Filipa Petrończaka – 46 kg. Przed ogłoszeniem ostatecznego składu reprezentacji Polski czekają ich jeszcze występy w mistrzostwach Polski kadetów oraz w dwóch międzynarodowych turniejach.