Sukcesy kickboxerów w Kartuzach i Budapeszcie

Sukcesy kickboxerów w Kartuzach i Budapeszcie

W dniach 17-19 września w Kartuzach odbywały się Mistrzostwa Polski w kickboxingu formuły kick-light juniorów i seniorów. Równolegle w Budapeszcie trwał pierwszy od dwóch lat turniej Pucharu Świata, w którym uczestniczyło ponad 3000 sportowców z całego świata.

            W Kartuzach tytuł obroniła po raz drugi i Mistrzynią Polski seniorek po raz trzeci z rzędu została Paulina Stenka z GOSRiT Luzino w wadze do 70 kg. W Budapeszcie do strefy medalowej przedarła się z orzełkiem na piersi Zuzanna Kalbarczyk, następnie wygrała walkę półfinałową z Norweżką, zaś w finale musiała uznać wyższość innej Norweżki. Ostatecznie Zuzia Kalbarczyk sięgnęła po srebrny medal Pucharu Świata seniorek w formule full contact do 60 kg.

            W Mistrzostwach Polski w Kartuzach w fazie eliminacji odpadli po wyrównanych walkach  zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego: Adam Wróbel, Patryk Siwa i Dawid Zdrojewski. Paulina i Zuzia to zawodniczki Klubu KTS-K GOSRiT Luzino, które od początku prowadzone są przez Wejherowianina, obecnie trenera juniorskiej reprezentacji Polski, Rafała Karcz. Dzięki zwycięstwom w Polsce oraz za granicą dziewczyny zapewniły sobie miejsce w seniorskiej Reprezentacji Kraju na zbliżające się w październiku Mistrzostwa Świata w Lido di Jesolo we Włoszech. Paulina będzie reprezentować Polskę na macie (kick-light), zaś Zuzia w ringu (full contact). Szkoła kickboxingu z Wejherowa i Luzina wciąż prowadzi nabór na treningi dzieci już od lat 4. Bliższe informacje: www.sportwejherowo.pl Kickboxing jest dyscypliną olimpijską (uznaną przez MKOL). Zadebiutuje podczas Europejskich Igrzysk, które odbędą się w Polsce, zaś czekamy na debiut tej dyscypliny w Igrzyskach Olimpijskich.