Sukces pomorskich sportowców LZS na XIX Igrzyskach w Tarnowie Podgórnym

Sukces pomorskich sportowców LZS na XIX Igrzyskach w Tarnowie Podgórnym

348W dniach 26-28.08 w Tarnowie Podgórnym (woj. wielkopolskie) odbyły się XIX Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne LZS. W stawce 16 województw znakomicie zaprezentowali się pomorscy sportowcy, którzy stanęli na podium zajmując w końcowej klasyfikacji 3 lokatę. Jest to wielki sukces całego pomorskiego środowiska Ludowych Zespołów Sportowych, które odradza się po kilku latach stagnacji.

W zawodach uczestniczyło ponad 50 pomorskich sportowców ( z gmin: Pruszcz Gdański, Luzino, Puck, Żukowo, Skórcz) którzy wyłonieni zostali do reprezentacji pomorza w odbywających się w czerwcu Igrzyskach Wojewódzkich LZS w Żelistrzewie (gmina Puck). Najwięcej emocji jak zawsze towarzyszyło zawodom w przeciąganiu liny, w których nasze kobiety po raz drugi z rzędu zdobyły tytuł Mistrzyń Polski. Heroiczny boj stoczyli również nasi mężczyźni, którzy bardzo pechowo zakończyli rywalizację  na 4 miejscu. Obie ekipy to przedstawiciele gminy Pruszcz Gdański.

Na najwyższym stopniu podium ponadto stanęli nasi biathloniści – Grzegorz Krepel (Puck) oraz w kategorii 50+ kobiet – Renata Włodarczak (Smętowo Graniczne).

II miejsce w czwórboju kobiet zajęły Wiesława Sampolska, Renata Rusztyn (gmina Pruszcz Gdański), Justyna Listewnik (Starogard Gdański), Renata Włodarczak (Smętowo Graniczne).

Srebrny medal zdobyli podobnie jak w zeszłym roku siatkarze plażowi reprezentujący gminę Pruszcz Gdański – Mateusz Adamiak i Radosław Konieczny. Dobrze spisały się również debiutujące w tym roku siatkarki plażowe – Karmen Sosińska i Patrycja Deja, zdobywając brązowy medal.

Dobry turniej rozegrali też luzińscy piłkarze, którzy zajęli 3 miejsce. Pecha miały nasze piłkarki (również z GOSRiT Luzino), które minimalnie przegrały awans do najlepszej 4 turnieju i musiały zadowolić się 5 lokatą.

Tuż za podium znaleźli się również koszykarze ze Skórcza, którym nie został uznany rzut w ostatnich sekundach decydującego meczu.

Warto dodać, że nasi reprezentanci wystąpili w tegorocznych Igrzyskach we wszystkich konkurencjach, co miało znaczący wpływ na wynik reprezentacji w klasyfikacji generalnej. W Igrzyskach, na wniosek Franciszka Kaszubowskiego uczestniczyli również w części integracyjnej niepełnosprawni sportowcy ze Skórcza.

Koszulki dla pomorskiej reprezentacji powstały dzięki współpracy z firmą BALTICON SPORT ( www.balticon-sport.com.pl )

Kierownikiem ekipy był Janusz Sampolski (gmina Pruszcz Gdański), za logistykę odpowiadała Magdalena Janczak (kierownik biura Pomorskiego Zrzeszenia LZS), a nad całością czuwał obecny podczas zawodów Piotr Klecha (Przewodniczący Rady Wojewódzkiej PZ LZS).

Zawody te to znakomite podsumowanie działalności Pomorskiego LZS w tym roku, wcześniej nasi sportowy uzyskiwali bardzo dobre wyniki m in. podczas Igrzysk w LA w Zamościu, tenisie stołowym w Pleszewie oraz na finale krajowym Turnieju Piłkarska Kadra Czeka w Słubicach.

Pełna klasyfikacja drużynowa – poniżej:

 1. Lubelskie 489 punktów
 2. Wielkopolskie 472
 3. Pomorskie 418
 4. Opolskie 381
 5. Dolnośląskie 372,5
 6. Zachodniopomorskie 359,5
 7. Mazowieckie 329
 8. Łódzkie 317,5
 9. Świętokrzyskie 292
 10. Małopolskie 287
 11. Lubuskie 249
 12. Podlaskie 225
 13. Śląskie 198
 14. Kujawsko-Pomorskie 66
 15. Warmińsko-Mazurskie 54
 16. Podkarpackie 36,5

Galeria zdjęć organizatorów: http://www.igrzyskalzs2016.pl/galerie

Wyniki poszczególnych konkurencji: http://www.igrzyskalzs2016.pl/konkurencje