SPONIADA Sierakowice 2015

SPONIADA Sierakowice 2015

sponiada20158_001 W dniu 05.08.2015 na obiekcie sportowym Orlik 2012 w Sierakowicach odbyła się „SPONIADA” zajęcia sportowo – ruchowe dla podopiecznych SPON – u odział Sierakowice pod opieką Marzeny Korzeniewskiej. Pomimo wysokiej temperatury jaka tego dnia panowała w całej Polsce seniorzy i osoby niepełnosprawne bawiły się znakomicie.

Animator Orlika wraz z wolontariuszkami GOPS-u Sierakowice prezentowali gry zespołowe,rekreacyjne dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych,w tym dniu został
przełamany stereotyp jaki panuje na tego tupu obiektach- że Orliki są dla młodzieży i charata się tam tylko w gałę -„Z takim stereotypem staram się walczyć od trzech lat od kiedy jestem animatorem na obiekcie w Sierakowicach”.
Podopieczni Marii Korzeniewskiej poznali takie gry jak: Kręgle Fińskie , Krokiet , Bulle oraz popularny Nodick Walking,dla wielu z nich były to zupełnie nowe dyscypliny ,które wyzwoliły pozytywne emocję nutkę rywalizacji oraz wyzwoliły tak potrzebny ruch i integrację.
Jako Animator cieszę się ogromnie na przybycie tej grupy jest ona bardzo zgrana, czuje się wielką więź,podziękować należy opiekunce Pani Marzenie za zorganizowanie grupy wolontariuszkom za pomoc,na którą można liczyć,jest to też przetarcie dla nich.
W rozmowie z seniorami jaka przeprowadziłem za zwyczaj padały stwierdzenia że:
– Nie wiedziałem /am że taki obiekt istnieje
– Super gry ,dopasowane do mojego wieku.
– Może uda się zebrać grupę i tu wrócimy .
Orlik w Sierakowicach otwarty jest dla wszystkich grup wiekowych, sprzęt dostępny pochodzi ze środków zdobytych w różnych konkursach jakich brałem udział czy to :Akademia Animatora , projekt „Seniorzy na Orlikach”,Animator roku.Dużą pomocą służy Urząd Gminy Sierakowice oraz GOK Sierakowice.

Magdalena Janczak