Siostry Stenka niepokonane!

W dniach 10-12 marca w odległym Jarosławiu, odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów, seniorów i weteranów w kickboxingu formuły kick-light. Kluby z Luzina i Wejherowa reprezentowane były w tych zmaganiach przez 4 osoby oraz trenerów. Reprezentantki KTS-K GOSRiT Luzino, mieszkanki Kębłowa, Żaneta i Paulina Stenka wywalczyły złote medale tytuły Mistrzyń Polski na rok 2023.

Żaneta Stenka w kategorii juniorek powyżej 70 kg wygrała dwie walki przed czasem, a podczas finałowej gali pokonała swoją przeciwniczkę niejednogłośnie na punkty 2:1. Natomiast Paulina Stenka w gronie seniorek obroniła tytuł po raz kolejny w kat. do 70 kg seniorek. Na starcie turnieju mistrzowskiego w Jarosławiu stanęło 305 zawodników z 74 klubów. Dziewczyny tytułami Mistrzyń Polski przybliżyły się w znacznym stopniu do Reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata i Europy. Dla Żanety Mistrzostwa Europy odbędą się w wakacje w Turcji, zaś Mistrzostwa Świata dla seniorów w listopadzie w Portugalii. Obie Panie to podopieczne Rafała Karcz.