Robakowo zwycięzcą XXIII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino.

Robakowo zwycięzcą XXIII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino.

Tradycyjnie w długi majowy weekend, już po raz 23 odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Luzino dla drużyn sołeckich. W niedziele  1 maja w Zelewie i Kochanowie odbyły się eliminacje, z których najlepsze 4 drużyny awansowały do finału. Ten odbył się 3 maja na Stadionie GOSRiT w Luzinie.

Najpierw rozegrano mecze półfinałowe. Oba równie zacięte. W pierwszym z nich, szczęśliwym zwycięzcą okazał się zespół z Luzina, który w spotkaniu z drużyna z Milwina długo musiał gonić wynik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Je lepiej wykonywali zawodnicy z Luzino, wygrywając 5:4.

W drugim półfinale spotkały się Robakowo i Zelewo. Tutaj również padł remis 0:0. Rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy z Robakowa, którzy wygrali 4:3.

W meczu o 3 miejsce Milwino pokonało Zelewo 2:0, w wielkim finale Robakowo pokonało Luzino 2:1.

Po zakończeniu rywalizacji  odbyło się wręczenie nagród, w której uczestniczył Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino oraz organizator ligi sołeckiej, Witold Dąbrowski.

Końcowa kolejność XXIII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino

1. LZS Sołecka Robakowo

2. LZS Błyskawica Luzino

3. LZS Sołecka Milwino

4. LZS Suchocki Zelewo

5-7. LZS Trak Barłomino, LZS Sołecka Kębłowo, LZS Kochanowo

Zawody wzorowo sędziowali: Oskar Marszał, Mirosław Miotk oraz Rafał Magulski. Opieką medyczną był niezastąpiony Rafał Wróblewski.