Rekordowy rok ULKS Talex Borzytuchom

Rekordowy rok ULKS Talex Borzytuchom

Borzytuchom, to jedna z najmniejszych gmin województwa pomorskiego, gdzie mieszka zaledwie 3 tysiące mieszkańców. Mimo tego, dzięki pasji wielu ludzi, w tym trenera i  dyrektora miejscowej szkoły, Jarosława Ściagały, miejscowy klub ULKS Talex Borzytuchom to od lat czołówka nie tylko pomorskiej lekkiej atletyki. To stąd wywodzi się m in. Andżelika Cichocka, w ślady której idzie obecnie Beata Topka, największy talent Talexu. Mimo tak małego liczebnego potencjału, Borzytuchom to dzisiaj trzecia siła LA na Pomorzu oraz 21 klub w Polsce. Przed nimi są wielkie kluby z wielkich miast. 

2020 rok to  absolutnie rekordowy sezon w historii   klubu , 12 medali MP i 165,5 punktu we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Dzięki temu Talex ponownie będzie Ośrodkiem Szkolenia Sportowego Młodzieży LZS

Zdecydowaną liderką drużyny była Beata Topka ( 9 medali w tym 6 medali złotych, 1 medal srebrny i dwa medale brązowe oraz 55,5 pkt ) . 
Kolejni medaliści MP to Daniel Kryzel – medal brązowy i 30 pkt, Kasia Główczewska – medal brązowy i 24 pkt, Regina Piechowska – złoty medal i 8 pkt. 
Dużo punktów i medale z MP LZS były dziełem Dawida Janty, Kuby Struniawskiego, Wiktorii Metlickiej, Macieja Janty, Magdaleny Brezy i Anny Glazik. 
Roksana Piechowska nie mogła wystartować w Mistrzostwach Polski U 16 , ale poprawiała rekordy okręgu pomorskiego U 16, zdobywała medale w finale krajowym zawodów  LDK, zawodach międzywojewódzkich i wojewódzkich. 
Punkty  zdobywali również ; Wojciech Zblewski, Malwina Prądzińska, Adrian Megier, Miłosz Manikowski, Dawid Bińczyk, Krzysztof Cała, Mikołaj Wojciechowski, Mikołaj Kobiela, Nadia Kiedrowska, Wiktoria Kalinowska, Julia Momot, Oliwia Stolc.
W klubie jest jeszcze liczna grupa zawodników , którzy dopiero będą mogli walczyć o laury lub kontuzje pokrzyżowały im możliwości walki o najwyższe  cele sportowe. 
ULKS Talex Borzytuchom to jedne z najaktywniejszych klubów zrzeszonych w Pomorskim LZS, który oprócz szkolenia sportowego jest organizatorem licznych imprez biegowych.