Rekordowy Bieg w Wiślinie!

Rekordowy Bieg w Wiślinie!

Coraz większą popularnością cieszą się organizowane przez nas imprezy biegowe.
W V Wojewódzkim Biegu Żuławskim Brzegiem Motławy w różnych kategoriach wiekowych wystartowało 440 osób! Mimo, iż w sobotę, 22 kwietnia 2017 r., pogoda nas nie rozpieszczała, chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i sportowej rywalizacji nie zabrakło.

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Wprawdzie słońce nad Wiśliną świeciło, ale chwilami uczestnikom dokuczała niska temperatura i przenikliwie zimny wiatr. Nikt jednak nie narzekał na trudne warunki atmosferyczne i już od rana na placu przed remizą strażacką w Wiślinie kłębił się tłum zainteresowanych – biegaczy i kibiców – wszyscy w doskonałym humorze i pełni wigoru.

W biegach skrzatów (na dystansach 300 i 600 m) i w biegu młodzieżowym (na ok. 1500 m) rywalizowało w sumie 166 zawodników, dziewcząt i chłopców, w różnych kategoriach wiekowych.

Poza klasyfikacją trasę głównego biegu przemaszerowała również ekipa 25 osób w kategorii nordic walking z instruktorem Krzysztofem Fiebigiem na czele.

Przed każdym startem rozgrzewki dla zawodników prowadziła profesjonalna trenerka fitnessu. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal. Niektórzy odebrali je z rąk gościa specjalnego imprezy – Iwony Guzowskiej, wielokrotnej mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu oraz boksie, która również chętnie pozowała do wspólnych zdjęć z biegaczami i rozdawała autografy.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach stanęli na podium i odebrali puchary i nagrody rzeczowe lub pieniężne. Jak zwykle wśród laureatów pojawił się bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej 82-letni senior Jacek Bandurski, który od kilku lat na naszych imprezach daje przykład młodszym, jak poprzez sport dbać o zachowanie doskonałej kondycji i sprawności fizycznej.

O ciepłe i zimne napoje oraz regeneracyjną zupę i zapewniające zawodnikom zastrzyk energii pyszne ciasta zadbały koła gospodyń wiejskich z Wiśliny, Roszkowa i Lędowa.

Współorganizatorzy:

Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański, a także sołectwa: Wiślina, Lędowo i Bystra.

Nad bezpieczeństwem czuwali: Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański, Ochotnicza Straż Pożarna z Wiśliny, Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim, grupa motocyklowa.

Sponsorzy:

PKS Gdańsk, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdański, Grupa LOTOS S.A., Natur House, Taurus, Exclusive Sport, Arcora International, Nutri Shop.

Partnerzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Patronat medialny objęło Radio Gdańsk.

Specjalne podziękowania składamy:

Paniom z kół gospodyń wiejskich, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wiślinie oraz Proboszczowi miejscowej parafii.

Wszystkich miłośników biegów przełajowych już dziś zapraszamy na kolejną edycję Wojewódzkiego Biegu Doliną Raduni (Straszyn – Juszkowo), zaplanowaną na 24 września br.

RELACJA WIDEO