REBELIA KARTUZY DRUŻYNOWYM MISTRZEM POLSKI W  KICKBOXINGU

REBELIA KARTUZY DRUŻYNOWYM MISTRZEM POLSKI W  KICKBOXINGU

Ubiegły weekend był szczególnie udany dla drużyny Patryka Zaborowskiego. W dniach 10-12.03.2023 w Jarosławiu na Podkarpaciu Rebelia Kartuzy zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski w kickboxingu Kick-light juniorów i seniorów!!!. Zawodnicy z Kaszub zdobyli aż 11 medali w tym 4 z najdroższego kruszcu, dwa srebrne i  5 brązowych tryumfując w czempionacie liczącym  305 zawodników z 74 klubów

W tym roku troje juniorów nie pozostawiło żadnych złudzeń sędziom i przeciwnikom kto wykonał najcięższą pracę w cyklu przygotowania. Kacper Cybula w wadze ciężkiej +94 kg potrzebował aż 30 sekund w dwóch walkach aby zostać Mistrzem Polski juniorów . W obydwu walkach w pierwszych akcjach kończył walki wysokim kopnięciem, po których zawodnicy nie byli zdolni do kontynuowania walki. Równie dobrze spisała się Margareta Kąkol 65 kg junior tocząc 3 walki turniejowe. W walce finałowej gładko wygrała przez przewagę z przeciwniczką Husarii Wieruszów. Finał kategorii wagowej 79 kg junior w całości należał do zawodników Zaborowskiego. Naprzeciw siebie stanęli Kacper Śleszyński i Kamil Kąkol. Młodzi zawodnicy dali popis umiejętności czego efektem był częsty aplauz widowni. W efekcie finalnym złoto dla Śleszyńskiego 2:1 różnicą jednego małego punktu punkty.

Udany start  a zarazem debiut w seniorach po rocznej kontuzji zaliczył Armin Wilczewski tocząc 3 walki.  W półfinale eliminując aktualnego brązowego medalistę ME z 2022 Arkadiusza Laska. Po raz k kolejny tytuł Mistrza Polski wędruje do „złotego chłopaka” który jest już 13 tytułem Mistrza Polski  Armina Wilczewskiego!!!!

O krok od złotego medalu stanął zeszłoroczny Mistrz Polski 79 kg  seniorów Nikodem Bigus.

Walki eliminacyjne jak i półfinał przeszły mu gładko . Dopiero w walce finałowej uległ reprezentantowi Piaseczna 3:0 który został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Kartuski klub z czempionatu przywiózł aż 5 brązowych krążków. Słowa uznania należą się Nikodemowi Wilczewskiemu który do brązowego medalu musiał stoczyć aż 4 walki a jego kategoria wagowa 69 kg  liczyła aż 30  zawodników.  Dwoje seniorów Patryk Frankowski 63 kg i Arkadiusz Górski  waga open również wywalczyli brązowe krążki .Ich śladami podążyły panie juniorka Karolina Szymichowska 65n kg i seniorka Nikola Zaborowska 55 kg również kończąc rywalizację w półfinałach.

Pięcioro zawodników Zaborowskiego wraóciło bez medalu ,

Emilia Gruchała-Węsierska 55 kg jun ,Jakub Domaros 74 kg jun,  Mikołaj Zygan 84 kg sen, Marcel Drewa 63 kg jun oraz Robert Fierka 79 kg jun.

                „ Ten rok jest dla nas szczególny. Poszerzyliśmy sztab trenerski o dwoje trenerów przygotowania motorycznego. Bartosz Kuhl i Adrian Mańkowski od ponad poł roku dbają o naszą siłę i moc. Współpracujemy z trenerami przygotowania mentalnego. Dbamy o nasz rozwój i relację w drużynie. Tegoroczny wynik sportowy rozpoczął się w dużej mierze ponad 6 lat temu kiedy większość z tych młodych ludzi zawitała do Kaszubskiego Centrum Sportów Walki. Systematyczność, rygor treningowy a także team spirit przyczynił się tego bezprecedensowego wyniku. To właśnie zawodnicy KCSW dają wachlarz możliwości swojemu trenerowi a ich nienaganna ciężka praca w dobie uzależnienia od social mediów staje się czymś wyjątkowym. 6 raz zostajemy najlepszą drużyną w Polsce co skłania nas do jeszcze cięższej pracy, bo na horyzoncie Igrzyska  Los Angeles w 2028 w których możemy zobaczyć Kickboxing. Składamy ogromne podziękowania dla pani Katarzyny, Piotra Klamrowskich  i Jarosław Brylowskiego Za transport na drugi koniec Polski.  

Warto dodać, że Rebelia Kartuzy to tegoroczny Wiodący Ludowy Klub Sportowy