Rebelia Kartuzy Drużynowym Mistrzem Polski w Kickboxingu Light-Contact Juniorów!

Rebelia Kartuzy Drużynowym Mistrzem Polski w Kickboxingu Light-Contact Juniorów!

Niemal tysiąc osób wystąpiło w zmaganiach o Tytuł Mistrza Polski które odbyły się w Będzinie w dniach 21-23.04.2024. Z kolejnym ogromnym sukcesem wracają zawodnicy Rebelii Kartuzy pod wodzą Patryka Zaborowskiego. Po raz kolejny zawodnicy z Kaszub zdobywają krążki w wszystkich kategoriach wiekowych. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw stylu Light-Contact w grupie wiekowej junior czyli 16 do 19 lat powtarzają sukcesy z marcowych Mistrzostw Kick-light przywożąc do Kartuz tytuł Drużynowego mistrza Polski z dorobkiem dwóch złotych i dwóch srebrnych medali. W klasyfikacji medalowej bez podziału na grypy wiekowe w formule Light-contact podopieczni Patryka Zaborowskiego zdobywają mocna 3 lokatę co jest historycznym sukcesem klubu.

           W formule kick light kadetów 10-16 lat Stolicę Kaszub reprezentowało 6 zawodników. W tej grupie wiekowej Rebelianci przywożą tylko jeden medal ale z najdroższego kruszcu. Po 3 walkach na pierwszym stopniu podium stanął Bartosz Zając, który tryumfował w 42 kg kadetów. Reszta drużyny uplasowała się poza podium często tocząc nawet 3 walki. Norbert Utkała 63 kg , Mateusz Zając 57 kg , Błażej Pepliński 52 kg, Dawid Piask 47 kg, Patryk Klamrowski 47 kg.

        W Light Contact Juniorów Rebelianci w 3 kategoriach wagowych doszli do finałów. Bezkonkurencyjny po raz kolejny w tym roku został Kacper Cybula który gładko wygrywa kategorie królewska.

W 79 kg sytuacja była mniej skomplikowana bo na przeciw siebie stanęli finaliści z Kick-light obaj z Kartuz.

Tym razem lepszy okazał się Kamil Kąkol i to on wygrywa na punkty 3:0 z  Kacprem Śleszyńskim. Kategoria 65 kg pań to kolejny dobry start Margarety Kąkol, która tym razem musiała zadowolić się medalem srebrnym w finałowej walce przegrywając z reprezentantką Zielonej Góry. Poza podium znaleźli się

Emilia Gruchała-Węsierska 55 kg, Robert Fierka 79 kg, Jakub Domaros 74 kg, Nikodem Wilczewski 69 kg.

      Seniorska rywalizacją Light Contact to dwoje reprezentantów Kaszubskiego Centrum Sportów Walki -Nikola Zaborowska 55 kg  oraz Patryk Rasch 94 kg. Nikola przegrywa pierwszą walkę natomiast Patryk Rasch przywozi do domu srebrny medal.

W grupie wiekowej weteranów również zgarniamy krążek. Brązowy medal zdobywa Łukasz Socha 84 kg.

       Turniej w Będzinie pokazał trudy zmagań rosnącej w popularność dyscypliny Kickboxing. Przystąpienie do MKOL, Igrzysk Europejskich  oraz poczekalnia do Olimpiady w Los Angeles  potęguje ogromną popularność Kickboxingu. 962 Osoby na jednym turnieju to nowy rekord Polskiego Związku Kickboxingu. W niektórych kategoriach wagowych zgłoszono 35 zawodników. Cieszymy się że Rebelia Kartuzy zaznacza swoją pozycję w tak obsadzonym turnieju i po raz kolejny wracamy z tarczą.