Rafał Karcz otrzymał medal za zasługi dla polskiego kickboxingu

Rafał Karcz otrzymał medal za zasługi dla polskiego kickboxingu

rafalkarczbraz20157_004Polski Związek Kickboxingu odznaczył brązowym medalem za zasługi dla polskiego kickboxingu Wejherowianina, Rafała Karcz. Polski Związek Kickboxingu jest jedynym związkiem kickboxingu w Polsce, z ramienia którego mogą być organizowane oficjalne Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie sportów walki. Na scenie sportów walki działa od 1989 roku, choć kickboxing w Polsce ma dłuższe tradycje. Prezesem PZKB jest Andrzej Palacz, niegdyś znakomity trener najlepszych polskich kickboxerów i prekursor kickboxingu w Polsce.

Rafał Karcz odberał medal, przyznany przez PZKB z rąk Wice Prezesa Klubu, Tomasza Hirsz. To właśnie trener i równocześnie wiceprezes Klubu wnioskował o wyróżnienie Rafała Karcz tym medalem.
Zgodnie z regulaminem nadawania tej odznaki, może ona być przyznana osobom, które wyróżniły się osiągnięciami na rzecz Związku, w szczególności:
popularyzacji i upowszechniania kultury fizycznej;
osiągnięć sportowych;
działalności trenerskiej i dydaktyczno-wychowawczej;
działalności organizacyjnej;

Wejherowianin Rafał Karcz kickboxingiem zajmuje się od 2001 roku. W latach 2005-2010 Karcz znajdował uznanie trenera Kadry Narodowej, który powoływał regulanie tego zawodnika na zgrupowania kadry oraz na zawody Pucharów Świata w kickboxingu. Karcz wywalczył do tej pory 6 medali Pucharu Świata w formułach walki pointfighting, light contact i full contact, wielokrotne Mistrzostwo Polski, 4-krotnie stawał na najwyższym stopniu podium Pucharu Polski w kickboxingu. Obecnie jest prezesem i trenerem Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz trenerem KTS-K GOSRiT Luzino. Na co dzień jest także Funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Wejherowie, 3-krotnym Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Obecnie dwie zawodniczki Rafała Karcz znajdują się w składzie Kadry Polski w kickboxingu, w tym Zuzanna Kalbarczyk, która będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w San Sebastian w Hiszpanii.
Więcej informacji m.in. na stronach Klubu www.sportwejherowo.pl oraz www.rafalkarcz.pl

Piotr Klecha GOSRIT Luzino