Puchar Świata w kickboxingu dla zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino

Puchar Świata w kickboxingu dla zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino

20160515_19182616 letnia Paulina Stenka z KTS-K GOSRiT Luzino, w odbywającym się w Budapeszcie na Węgrzech w dniach 12-15 maja Pucharze Świata w kickboxingu WAKO, wygrała łącznie 3 walki i zdobyła Puchar Świata kadetów starszych w wadze do 65 kg. Paulina na co dzień trenuje na obiektach GOSRiT Luzino pod okiem trenera Rafała Karcza.

W zawodach Pucharu Świata w kickboxingu wzięło udział blisko 1500 zawodników z dosłownie z całego świata. Na jedne z bardziej obstawionych i silniejszych turniejów kickboxingu, zaliczanych do światowej ligi World Kickboxing Series (tylko 5 turniejów na świecie ma taką rangę), zjechały się liczne kluby i reprezentacje z całego świata. W tej doborowej stawce nie zabrakło reprezentacji złożonej z zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino. Bez medalu, jednak dopiero w walkach ćwierćfinałowych odpadli zawodnicy: Mikołaj Herzberg z Wejherowa, trener drużyny Rafał Karcz, Oliwer Laskowski z Wejherowa oraz Filip Stark z Kębłowa. Nasi zawodnicy (wszyscy), odpadali po walkach z późniejszymi finalistami lub zwycięzcami turnieju w swoich kategoriach wiekowych.

Świeżo upieczona zdobywczyni Pucharu Świata Paulina Stenka trenuje kickboxing w Luzinie od 2012 roku, od początku pod okiem Rafała Karcza. Tydzień wcześniej w Lesznie (6-8 maja) Paulina sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski w kickboxingu pointfighting oraz tytuł wicemistrzyni Polski w light contact. Wyjazd na Puchar Świata był możliwy dzięki wsparciu Miasta Wejherowa, Gminy Luzino oraz Sponsorów: DJ-Projekty oraz Pasja Kabajuni z Wejherowa Pani Katarzyny Komkowskiej.

Klub Rafała Karcza poszukuje sponsorów, którzy są w stanie wesprzeć dalszą karierę sportową najlepszych zawodników kickboxingu w Powiecie, jak np. Paulina, czy też Zuzia Kalbarczyk, Filip Stark. Dwoje ostatnich wymienionych zawodników zbiera fundusze na odbywające się w sierpniu Mistrzostwa Świata kadetów w Irlandii, gdyż zostali oficjalnie powołani do Reprezentacji Polski na ten wyjazd. Niestety jednak, Polski Związek Kickboxingu nie jest w stanie sfinansować udział kadetów w tych zawodach.

Wszelkich informacji w tej sprawie udziela prezes i trener drużyny, Rafał Karcz tel. 695 650 914.