Puchar Polski Kadetów Młodzi zapaśnicy zdobyli 4 medale indywidualnie i drugie miejsce w drużynie

miastko2015_002W warszawie odbył się Puchar Polski kadetów ( do lat 17) im Władysława Dubickiego w zapasach styl klasyczny. Udział wzięło 204 zawodników z 50 klubów całej Polski.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 6 zawodników. 5 z nich zakwalifikowało się do Mistrzostw polski Kadetów, które odbędą się pod koniec czerwca we Wrocławiu. Zajęte miejsce w przedziale 1-8 gwarantuje udział w Mistrzostwach Polski Kadetów.
Z miasteckich zawodników najlepiej zawalczył Filip Petrończak (46 kg), który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem. Filip dopiero w finale trafił na godnego siebie rywala. A był to zawodnik Dominik Dudziński (Olimpijczyk Radom). Walka ta była bardzo zacięta. W pierwszej 2 minutowej rundzie prowadził zawodnik z Radomia 0:3. W drugiej rundzie Filip ciągle atakował. Następnie sprowadził przeciwnika do parteru za dwa punkty, a po chwili rzucił go przez biodro za 4 pkt i cała walka zakończyła się wynikiem 6:5 dla Filipa.
Brązowe medale wywalczyli:
Artur Szczęsny w wadze do 42 kg.
Paweł Zabłocki (69 kg)
Hubert Rudnik (76 kg)
Również o medal walczył Piotr Zabłocki, który tą walkę przegrał i ostatecznie zajął piąte miejsce.
Jakub Bednarz (63 kg) zajął XV miejsce wygrywając tylko jedną walkę.

W klasyfikacji drużynowej ZKS Miastko zajął wysokie II miejsce za AKS Piotrków Trybunalski. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna PTC Pabianice.

K. Wanke:
Wszyscy zapaśnicy z Miastka wznieśli się na wyżyny swoich możliwości. Wyszkolenie techniczne, siła i wytrzymałość była po stronie naszych zawodników. W kategorii wagowej do 69 kg walczyło 35 zawodników. W tej wadze Paweł Zabłocki stoczył aż 6 pojedynków. Przegrał tylko jedną walkę z aktualnym mistrzem i reprezentantem Polski Norbertem Daszkiewiczem (Śląsk Wrocław). Wszystkim medalistom a szczególnie finalistom z uwagą przyglądał się trener kadry narodowej kadetów Piotr Szczeponiok, w celu ustalenia reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa Europy Kadetów.