II Puchar Polski Kadetek

II Puchar Polski Kadetek

W Gniewie odbył się II Puchar Polski Kadetek w zapasach, które były zarazem eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Równolegle w Gniewie walczyły juniorki (do lat 20) w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. W zawodach wystartowało łącznie 174 zawodniczki z 70 klubów całej Polski w tym reprezentacje Niemiec, Słowacji i Czech.

 Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Swój życiowy sukces sportowy odniosła Agata Kazimierczak, która w kategorii wagowej do 56 kg wywalczyła złoty medal. Agata jako mistrzyni Polski młodziczek (2016 rok) w tym roku przeszła do starszej grupy wiekowej kadetek (do lat 17).

W kategorii wagowej Agaty startowało 21 zawodniczek. Agata razem stoczyła 4 walki. W pierwszej walce bardzo szybko rozprawiła się z Aleksandrą Kroszczyńską (Atleta Łódź) kładąc ją na łopatki.

W drugiej walce Agata nie dała żadnych szans Karolinie Marczak (SMS Łódź) wygrywając z nią przez przewagę techniczną.

W trzeciej walce o wejście do finału Agata miała niezwykle trudną zawodniczkę z ZKS Koszalin – Aleksandrę Strzelczyk. Nasza zawodniczka była bardziej aktywna w tej walce, lecz nie mogła poradzić sobie w parterze z dobrze broniącą zawodniczką z Koszalina. Dopiero w drugiej rundzie Agata zdobyła punkty w parterze i ostatecznie walka zakończyła się wynikiem 4:1.

Najwięcej emocji dostarczyła nam walka finałowa, w której przeciwniczką była Wiktoria Karwowska (AZS AWF Warszawa). W tej walce w pierwszej rundzie Agata była nawet w pozycji zagrożonej tracąc przy tym dwa punkty. W drugiej rundzie było jeszcze więcej emocji – zawodniczki zdobywały punkty naprzemiennie. Dopiero pod koniec drugiej rundy Agata wykonała skuteczny rzut przez biodro, co zadecydowało o przewadze punktowej 8:4.

We wszystkich walkach Agata pokazała swój charakter i wolę walki. Przed trzema tygodniami nasza zawodniczka była piąta w I Pucharze Polski, teraz była pierwsza w II Pucharze Polski i uzyskała awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Drzonkowie k/ Zielonej Góry na początku maja. Po cichu liczymy na medal Agaty w Mistrzostwach Polski.

Bardzo dobrze spisała się również juniorka z KS Bloczek Team – Magdalena Głodek , która w kategorii wagowej 51 kg wywalczyła srebrny medal.

Wyniki: junior

Wyniki: kadet