Przed nami Finały Wojewódzkie Turnieju Piłkarska Kadra Czeka!

Przed nami Finały Wojewódzkie Turnieju Piłkarska Kadra Czeka!

Za nami część eliminacji powiatowych turniejów Piłkarska Kadra Czeka (rocznik 2002) i Mała Piłkarska Kadra Czeka (rocznik 2004).
Z turniejów w Skórczu i Lubichowie w obu kategoriach wiekowych awansował Beniaminek 03. W roczniku 2002 zmierzy się on z drużynami GOSRiT Luzino, Gimnazjum Starzyno, MKS Jantar Ustka, SKF LZS Pogoń Smętowo, Gminy Damnica, Gimnazjum Trąbki Wielkie.

Finał Wojewódzki Turnieju Piłkarska Kadra Czeka już w środę
17 maja o godz. 10:00 w Starogardzie Gdańskim

W piątek 12 maja, na stadionie GOSRiT w Luzinie, odbyły się eliminacje turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, które wspólnymi siłami zorganizowali trenerzy: Grzegorz Semak i Paweł Hinz.

W rywalizacji udział wzięło 5 drużyn, a więc niespełna 50 zawodników z rocznika 2004 i młodszych, z takich miejscowości jak: Kębłowo, Luzino, Robakowo, Strzebielino, Sychowo, Wejherowo czy Zelewo.

Zawody rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny miały przed sobą cztery 20-minutowe mecze. Nie zabrakło emocji jak i wielu pięknych bramek. Na straży etyki i prowadzenia rozgrywek w duchu zasad fair play stali sędziowie Rafał Kaczmarczyk ( ambasador turnieju) i Maksym Graczyk.

Po nieco ponad 2 godzinach udało nam się wyłonić zwycięzców. Przez cały turniej jak burza szli zawodnicy GOSRiT Luzino „Biały”, którzy stracili punkty dopiero w ostatnim meczu przeciwko swoim kolegom z drużyny „Zielonej”. Nie przeszkodziło to jednak w wygraniu całego turnieju. Na drugim miejscu uplasował się zespół GOSRiT „Czerwony”, zaś podium uzupełnili cały czas jeszcze debiutanci z Sychowa (1). GOSRiT „Zielony” ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu czwartym, a miejsce piąte tym razem przypadło drużynie Sychowo (2).

Nagrody indywidualne przypadły Kacprowi Miotk (najlepszy bramkarz), Szymonowi Skurat (król strzelców) oraz Kamilowi Gruba (MVP turnieju). Wyróżniliśmy także najlepszych zawodników poszczególnych drużyn: Kevin Szweltfeger (Sychowo 2), Dominik Lewiński (GOSRiT Zielony), Krystian Jetke (Sychowo 1), Jakub Socha (GOSRiT Czerwony), Maciej Zdziebłowski (GOSRiT Biały).

Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. GOSRiT Luzino „Biały” 10 pkt

2. GOSRiT Luzino „Czerwony” 9 pkt

3. Sychowo (1) 6 pkt

4. GOSRiT Luzino „Zielony” 4 pkt

5. Sychowo (2) 0 pkt

 

Dnia 15 maja br. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck przy współpracy z KS Korona Żelistrzewo przeprowadził Turniej Piłkarski w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2002-2003 (gimnazjum) oraz 2004 i młodsi (podstawówka). Zawodnicy rywalizowali systemem każdy z każdym. Zwycięzcy turnieju uzyskali awans na Finały wojewódzkie. Czołowa trójka w każdej kategorii otrzymała pamiątkowe medale oraz puchary.

piłkarska kadra czeka 2017_01