Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej

Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej

Trzy imprezy z naszego województwa zostały zakwalifikowane do organizowanego przez Radę Główną LZS konkursu „Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim”.

Wśród nich znalazły się:

1.       KS Wietcisa Skarszewy: II Wojewódzka Seniorada LZS o Puchar Marszałka Woj. Pomorskiego

2.       LKS „Zantyr”: XXIX Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności 3  Maja

3.       SKF LZS „Pogoń”: XXIV Wojewódzkie Biegi Szlakami Jana z Jani

Konkurs jak co roku organizowany jest przez Krajowe Zrzeszenie LZS oraz wojewódzkie zrzeszenia, a dofinansowywany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorzy zapraszają na festyny, pikniki, biegi przełajowe i uliczne, zawody lekkoatletyczne i piłkarskie, rajdy piesze i rowerowe, turnieje siatkówki i szachowe, imprezy integracyjne i wiele innych — planują, że udział w nich weźmie ok. 15 000 uczestników.

W 2019 roku do konkursu zgłoszono 44 projekty ze wszystkich 16 województw. Najwięcej zgłoszeń mamy z województw: lubuskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego — po 4. Są wśród nich imprezy organizowane na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Przypominamy, że do 15 października organizatorzy zgłoszonych projektów muszą przysłać do wojewódzkich Komisji Konkursowych sprawozdania z realizacji projektu, a te na podstawie sprawozdań i dokonanych wizytacji ustalają wyniki konkursu na szczeblu wojewódzkim i przesyłają do Komisji Krajowej, która do 15 listopada dokona oceny projektów i wybierze 16 najlepszych.