Pożegnaliśmy Przyjaciela Ś. P. Henryka Burczyka

Pożegnaliśmy Przyjaciela Ś. P. Henryka Burczyka

W piątek 6 października pożegnaliśmy naszego Przyjaciela Ś. P. Henryka Burczyka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Skarszewach. W ostatniej drodze towarzyszyli mu rodzina, przyjaciele, uczniowie, delegacje – wśród nich poczty sztandarowe z Pomorskiego Zrzeszenia LZS oraz Szkoły Podstawowej w Niepoczołowicach.

– Henryk żył dla innych i zawsze wyciągał pomocną dłoń. Zawsze można było liczyć na jego wsparcie i bezinteresowność. Nigdy nie narzekał.

Henryk był osobą bardzo skromną i ogromnie pracowitą, ale nigdy nie chciał być na piedestale. mówił podczas uroczystości pogrzebowych syn Henryka. W imieniu Pomorskiego Zrzeszenia LZS głos zabrał Jan Trofimowicz – wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej PZ LZS. Dziękował za ogromny wkład pracy na rzecz sportu, za cenne rady i pomocną dłoń w organizacji imprez na terenie całego województwa. 

Henryk był nauczycielem, społecznikiem, zasłużonym działaczem kultury fizycznej i LZS, wieloletnim Przewodniczącym Rady Miejsko – Gminnej w Skarszewach. Odznaczony Złotym i Kawalerskim Krzyżem Odrodzenia Polski, honorowy obywatel Skarszew.

Fot. W. Kempa