Ponad 300 uczestników zmierzyło się z ekstremalnymi biegami w Luzinie

Ponad 300 uczestników zmierzyło się z ekstremalnymi biegami w Luzinie

W ekstremalnych warunkach, przy padającym deszczu,  przyszło rywalizować biegaczom, którzy w sobotę 12 października 2019 roku przyjechali do Luzina  na pierwszy historyczny Pomerania Trail – Biegi Górskie na Pomorzu. Zawody odbyły się na 4 dystansach: 11, 21, 41 oraz najbardziej wymagający dystans 65 km. Start i meta zawodów znajdowały się   w Nowym Centrum Luzina, a biuro zawodów umiejscowione zostało na nowej Sali Sportowej GOSRiT w Luzinie. Mimo trudnych warunków do Luzina zjechało się ponad 300 biegaczy z terenu całej Polski w tym goście z Ukrainy i Anglii.

Biegacze rywalizowali o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka oraz liczne nagrody ufundowane zarówno przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego jak i przez Gminę Luzino, Powiat Wejherowski, Pomorski LZS, Nadleśnictwo Strzebielino, GOSRiT Luzino, LGD Kaszubska Droga, Markę Polar, gdyńskie SoulPharmacy City Spa.

Impreza odbyła się z inicjatywy Marka Wróbla z Pomerania Sports  , któremu pomagała liczna rzesza wolontariuszy oraz : Paweł Radecki, Paweł Hinz i Maksym Graczyk z GOSRiT Luzino, GOK Luzino, panie z KGW Luzino, strażacy z OSP Luzino, Harcerze z ZHP Luzino im. Żołnierzy Niezłomnych.

Po zakończeniu każdego biegu odbywała się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył Jarosław Wejer– Wójt Gminy Luzino oraz Piotr Klecha – dyrektor GOSRiT Luzino oraz prezes Pomorskiego LZS.

Pomerania Trail połączona została również jesienną edycją Biegów Po Zdrowie, która ze względu za fatalne warunki, tym razem cieszyły się mniejszym zainteresowaniem. Nie mniej jednak ponad 40 młodych biegaczy zdecydowali się na start w tym biegu za należą się im wielko słowa uznania.

Dla najmłodszych czekały również liczne nagrody, które na pewno zrekompensowały im udział w zawodach w tak trudnych warunkach pogodowych.

Komplet wyników : http://trail.pomerania-sports.pl/wyniki/

Fotoleracja: https://www.facebook.com/pg/PomeraniaTrail/photos/?tab=album&album_id=645562875969417&ref=page_internal

Filmik podsumowujący imprezę: https://www.facebook.com/PomeraniaTrail/videos/395488944697496/