Polska wygrała Mistrzostwa Świata… na Orliku w Sierakowicach

Polska wygrała Mistrzostwa Świata… na Orliku w Sierakowicach

PROMO WOMAN”S CUP z akcentem mistrzostw świata zgromadził 12 zespołów 3 osobowych z nazwami uczestników mistrzostw świata,dziewczyny zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe 2005/2006( Polska,Japonia,Kolumbia,Senegal,Argentyna,Anglia) oraz 2007/2009( Urugwaj,Egipt,Arabia Saudyjska, Rosja, Peru,Chorwacja) .Po rozegranych spotkaniach okazało się ,że w młodszej kategorii wygrał Urugwaj w składzie Kaja Płotka,Paulina Miotk,Kinga Koszałka a w starszej kategorii Polska w składzie Julianna Cyman, Julia Jędrzejewska,Karolina Koszałka.Po rozegranych mistrzostwach doszło do rozegrania dwóch meczy rodzice kontra dzieci,w pierwszym spotkaniu mamusie zagrały z dziewczętami młodszymi 2007/2009 w podstawowym czasie padł remis 1:1,w rzutach karnych lepsze okazały się mamusie.W drugim spotkaniu tatusiowie ,którzy mieli swoje święto zagrali przeciwko dziewczętom 2004/2005, mecz był bardzo zacięty a w regulaminowym czasie padł remis 2:2,w rzutach karnych potrzeba było dodatkowych rund i w nich tatusiowie wytrzymali presję wygrywając spotkanie tym samym rodzice okazali się lepsi od zawodniczek.

Po rozgrywkach nastąpił czas podsumowania sezonu 2017/2018, podziękowano dziewczętom z rocznika 2004 za wkład w sukcesy i wręczono pamiątkowe statuetki. Za wykonanie dobrej pracy dla zespołu podziękowano także byłej już Pani kierownik Barbarze Płotka ,która z przyczyn osobistych nie może kontynuować swojej pasji z PANTERAMI,podziękowano także sponsorowi zespołu „PPHU „TED” Tadeusz Paracki jak i  całemu sztabowi szkoleniowemu.
– Sezon 2017/2018 był bardzo trudnym dla nas jako sztabu bardzo dużo się działo w tym czasie,niby Malbork od Sierakowic oddalony jest 120 km a jednak nie jest to daleko.Dzięki Olimpico dziewczęta z Sierakowic dostały szansę gry w wielkich turniejach zdobywając doświadczenie i nowe przyjaźnie. Obniżamy rocznik i planujemy grę  jak teraz z chłopcami w lidze ale stawiamy sobie wyższe cele czy się uda czas pokaże.Oczywiście cały czas poszukujemy osoby lub firmy ,które by nas wsparły zapraszamy.

Przy okazji turnieju odbyła się zbiórka nakrętek,starych płyt CD,starych telefonów i laptopów . Mieszkańcy odpowiedzieli na nasz apel i dostarczyli dużą ilość zbieranych rzeczy ,które zostały tego samego dnia przekazane Kubie.
–  Jestem szczęśliwy ,że potrafimy się zjednoczyć podczas różnych akcji tym razem dla Kuby.Miałem okazję poznać rodziców jak i samego Kubę jest uśmiechniętym chłopcem lecz przykutym do wózka w chwili obecnej zbiera na rowerek rehabilitacyjny więc dołożyliśmy wszyscy cegiełkę za co dziękuję wszystkim oraz Pani Ani ,która koordynowała zbiórkę.

Wnuk-Lipiński Marian