Podsumowanie Sportowych Wakacji Luzino 2015

Podsumowanie Sportowych Wakacji Luzino 2015

sportowewakacje2015004

Wyjątkowo atrakcyjne były, organizowane przez GOSRiT Luzino, tegoroczne wakacje. Największa w tym zasługa naszych animatorów: Pawła Hinza i Rafała Freitaga, którzy w tym czasie zorganizowali moc atrakcji na boiskach Orlik w Luzinie i Kębłowie.

Po raz pierwszy w wakacje mogliśmy korzystać z boiska sportowego w Kębłowie, gdzie od początku pojawiły się tłumy chcące aktywnie spędzać wolny czas. Najważniejszym wydarzeniem była tam Wakacyjna Liga Orlik, w której uczestniczyło 160 chłopców i dziewcząt z 15 drużyn, rozegrali oni 132 mecze i spędzili na boisku 1712 minut. Oprócz zmagań na boisku jej uczestnicy aktywnie włączyli się w jej organizację nakręcając filmiki z meczy, sędziując oraz dbając o porządek, za co otrzymywali oni dodatkowe punkty. Na zakończenie imprezy, znakomicie przygotowanej przez Pawła Hinza z liczną grupą wolontariuszy wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali atrakcyjnymi nagrodami w tym „koszem owoców” , który wyraźnie przypadł do gustu młodym sportowcom.

Nie mniej ciekawie było na luzińskim Orliku, gdzie jak zawsze znakomite pomysły miał Rafał Freitag. W wakacyjnym czasie zorganizował on 20 imprez sportowo – ,rekreacyjnych w 7 rodzajach aktywnościach, w tym wypady do schroniska dla zwierząt oraz survival, które jak zawsze gromadziły stałych bywalców naszego Orlika.

Oprócz imprez nasi sportowcy mieli okazję wziąć udział w obozach sportowych. Pierwsi w lipcu wyjechali młodzi piłkarze GOSRiT 2005/06 i młodsi, którzy jeszcze pod przewodnictwem trenera Piotra Jasielskiego, któremu pomagali Mateusz Cytryniak i Rafał Kaczmarczyk wyjechali do bardzo gościnnej Nowej Wsi Przywidzkiej, gdzie oprócz treningów typowo piłkarskich czekało na nich mnóstwo aktywności przygotowanych przez gospodarzy.

Kolejna grupa, która miała wyjazdowe grupowanie do połączone siły GOSRiT/Kleba i GOSRiT 2003/04, którzy uczestniczyli w obozie w Bytowie. Tam trenerzy Tomasz Joryn, Paweł Hinz i Grzegorz Wojciechowski zabrali 36 młodych piłkarzy, którzy na obiektach I ligowej Bytovi przygotowywali się do rozgrywek ligowych.

Z wyjazdów skorzystały również nasze piłkarki. Najpierw podopieczne trenera Rafała Freitaga wyjechały na finał krajowy Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka do dalekich Słubic, następnie ich starsze koleżanki, gimnazjalistki z trenerem Sylwestrem Piątkiem uczestniczyły w finale krajowym Turnieju Piłkarska Kadra Czeka w Opolu, by później najstarsza drużyna dziewcząt z sukcesem uczestniczył w Krajowym Igrzyskach LZS w Zamościu, gdzie w finale krajowym Turnieju 6 piłkarskich zajęły 4 miejsce w Polsce. Tradycyjnie już w letnim zgrupowaniu brali udział kickboxerzy. Tym razem trener Rafał Karcz zabrał naszych sportowców do Tucholi.

Inne nasze drużyny uczestniczyły w zgrupowaniach na własnych obiektach. Pierwsze były nasze piłkarki, które co się później okazało nadal rywalizować będą na II ligowych boiskach. Następnie zespół trenera Pawła Radeckiego, GOSRiT/el professional, który już rozpoczął rywalizację z najlepszymi drużynami na Pomorzy w 1 Lidze Wojewódzkiej JC1. Po raz pierwszy po za domem spali najmłodsi nasi piłkarze GOSRiT 2007/08, których 17 wzięło udział w zgrupowaniu na naszej hali pod okiem trenera Mateusza Cytryniaka , któremu pomagali Rafał Kaczmarczyk i Mariusz Kaliszewski a ostatnie w formie biwakowej na Orliku obóz sportowy miały najmłodsze piłkarki podopieczne trenera Rafała Freitaga.

Warto dodać, że jak co roku z naszych obiektów korzystały drużyny przyjezdne, które dzięki gościnności sąsiedniego Gimnazjum , na którym korzystały z noclegów, uczestniczyły w Luzinie z obozów sportowych. Mieliśmy w tym roku przyjemność gościć ponad 300 młodych sportowców z klubów Jaguar Gdańsk, Spójnia Białe Błota, GKS Kolbudy oraz seniorów wejherowskiego Gryfa, którzy przygotowywali się na naszych boiskach do II ligowych rozgrywek.

Piotr Klecha GOSRIT Luzino