Podsumowanie rywalizacji Mistrzostw Polski LZS

Podsumowanie rywalizacji Mistrzostw Polski LZS

Zawodnicy z ponad 100 klubów sportowych zrzeszonych w strukturach LZS co roku rywalizują na bardzo wysokim poziomie w zawodach różnego szczebla i dyscyplin. Pomorskie LZS może być dumne z wielu zdobytych przez swoich członków tytułów Mistrzów Polski, Europy, Świata. W ostatnich latach udało się również wzmocnić pozycję województwa pomorskiego w Mistrzostwach organizowanych przez Krajowe Zrzeszenie LZS. Nie byłoby to możliwe bez dużego wsparcia ze strony Samorządu Województwa Pomorskiego.

To wyjątkowo udany rok dla Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

Reprezentacja Pomorza wystartowała w takich dyscyplinach jak: tenis stołowy, szachy, lekka atletyka, piłka nożna, zapasy, podnoszenie ciężarów ale również w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS.

            Sportową rywalizację w ramach Mistrzostw LZS otworzyli biegacze przełajowi. We współzawodnictwie klubów zwyciężył ULKS Talex Borysław Borzytuchom (Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży LZS), zdobywając dwukrotnie więcej punktów niż kończący zawody na 2 miejscu klub z województwa łódzkiego! Mimo że reprezentował tam województwo pomorskie tylko jeden klub, wystarczyło to do zajęcia 4 miejsca w klasyfikacji województw.

Regina Piechowska – II miejsce (rocznik 2002 – 2003), Katarzyna Główczewska – I miejsce (rocznik 2000-2001), Daniel Kryzel – I miejsce (rocznik 2000 -2001), Beata Topka – I miejsce (rocznik 1997-1999)

            Pod koniec maja, w Finale Centralnym 61 Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o “Złotą Wieżę 2019” 3 miejsce wywalczyła drużyna UKS “Korona” Gdańsk.

            Młodzicy kadeci i juniorzy walczyli w Janowie Lubelskim w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w zapasach. Jak przystało na naszych reprezentantów, wrócili z workiem medali – 4 złota, 3 srebra i 5 brązów w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych zdobyli: w kat. wiekowej młodzik: Oliver Dobka – I miejsce waga 35kg, Paweł Janzen – II miejsce waga 85kg, Eryk Stromski – III miejsce 68kg, Noe Wolski – III miejsce 57kg, Michał Słupecki – III miejsce 38kg, Dominik Karczewski – III miejsce 68kg. W kategorii wiekowej kadet: Natan Wolski – II miejsce 65kg, Błażej Miotk – VIII miejsce 80kg, Dawid Szynszecki – III miejsce 71kg, Gor Hovsepyan – I miejsce 51kg. W kategorii wiekowej junior: Jakub Hildebrandt – I miejsce 72kg, Aleksander Mielewczyk – I miejsce – 72kg. Narek Mkhitaryan – II miejsce 63kg. 

            19 medali zdobyli zawodnicy z klubów LZS woj. pomorskiego na Mistrzostwach Polski LZS w lekkiej atletyce, które odbywały się w dniach 1-2 czerwca w Zamościu.

Najwyższe z woj. pomorskiego – 6 miejsce w klasyfikacji klubowej zajął ULKS Talex Borzytuchom (OSSM LZS), zdobywając 9 medali (3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe). 3 medale wywalczyli zawodnicy z LKS Fenix Słupsk (2 złote, 1 srebrny) oraz LLKS Ziemi Puckiej (1 srebrny, 2 brązowe), ponadto 2 medale Wiking Rychnowy (1 złoty, 1 srebrny), oraz po jednym srebrnym AML Słupsk oraz LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu.

            W Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym, które odbywały się w Brzegu Dolnym 5 miejsce w kat. juniorek zajęła Magda Płotka z GOSRiT Luzino.

            Lipiec obfitował w sportowe emocje pod znakiem piłki nożnej. Pierwsze wieści o zwycięstwie Pomorzan przywędrowały z Zamościa, gdzie w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka chłopców (rocznik 2006) po tytuł Mistrzowski sięgnęła drużyna U2 Bytów. Niedługo później w ich ślady poszła drużyna starszego rocznika (2004) z Beniaminka 03 Starogard Gdański. Przysłowiową „kropkę nad i” postawiły dziewczęta z GOSRiT Luzino, wygrywając w Siedlcach z siedmiokrotnymi Mistrzyniami tego turnieju – drużyną KKP Medyk Konin.  

            Przypomnieć należy, że od 1991 roku piłkarze z Pomorza stawali na najwyższym stopniu podium w Finale Ogólnopolskim tylko 3 razy. Były to w 1991 roku LZS „Sparta” Sycewice, w 1995 roku LKS „Powiśle” Dzierzgoń i w 2003 roku LKS „Orzeł” Trąbki Wielkie.

            Znakomicie w tym roku zaprezentowała się również Reprezentacja Pomorza na  XXII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS które obyły się na zakończenie wakacji w Siedlicach, o czym pisaliśmy kilka dni temu.

Oby dobra passa trwała nadal, czego sobie, zawodnikom i trenerom serdecznie życzymy!