Podsumowanie rozgrywek ligowych 2016/17 KTS-K Luzino

Podsumowanie rozgrywek ligowych 2016/17 KTS-K Luzino

Zakończyły się rozgrywki ligowe sezonu 2016/17, w którym aż 11 drużyn z 18 jakie mamy w klubie KTS-K Luzino uczestniczyło w rozgrywkach ligowych. Najważniejsze ubiegłoroczne wydarzenia to na pewno powrót Wikedu Luzino do IV ligi. Rozgrywek , które po reorganizacji, na pewno będą mocniejsze niż dwa sezony temu. Nasi piłkarze będą mieli tam możliwość rywalizacji z wieloma atrakcyjnymi przeciwnikami m in. z Gryfem Słupsk, Pogonią Lębork ( spadek z III ligi), czy Cartusią Kartuzy na czele. Przygotowania do sezonu rozpoczną się już na 4 lipca, a rozgrywki ligowe Luzinianie zainaugurują  8/9  sierpnia. Trwają starania o wzmocnienia drużyny, które są niezbędną , aby powalczyć skutecznie na tym poziomie.

Warto dodać, że do zespołu w mijającym sezonie  zostali włączeni kolejni wychowankowie GOSRiT Luzino, obok już grających od kilku lat Jakuba Tobiaskiego,  Adriana Mienika, Adriana Roppel oraz Michała Roickiego grali nasi juniorzy:  bracia Kożyczkowscy, Łukasz Murakowski,  Mateusz Pietrucha, Marcin Kędziora Jakbu Domski oraz Paweł Rompca. Liczymy, że przynajmniej kilku z nich wywalczy sobie miejsce w pierwszej „11” IV ligowca.

Z wyników naszej młodzieży najwartościowsze byłow w tym roku  zwycięstwo w finale Wojewódzkim Turnieju Piłkarska Kadra Czeka zawodników GOSRiT el professional 2002/03 Luzino. Podopieczni trenera Pawła Radeckiego w lipcu zagrają w Zamościu o tytuł najlepszej drużyny w Polsce ze środowiska wiejskiego.

Poniżej kilka słów podsumowujących zmagania naszych piłkarskich drużyn w mijającym sezonie:

Udany rok  maja za sobą nasze B-klasowe rezerwy . Debiutancki sezon dla trenera Macieja Plińskiego w roli trenera, przebiegał w zmiennej atmosferze. Od początkowych problemów kadrowych, po pamiętne mecze w Pucharze Polski po rekordowe zwycięstwa w końcówce sezonów. Ostatecznie Wikęd II Luzino zajął na zakończenie sezonu 3 lokatę, będąc blisko awansu do A-klasy.

Junior Starszy, rocznik 1998/99  – Z zespołem żegna się trener Krzysztof Buczek, który prowadził rocznik 1998 praktycznie od jego początku, wcześniej jeszcze w barwach GKS Luzino.  Duża grupa tego zespołu przechodzi do drużyny seniorskiej ( wspomniani Murakowski, Pietrucha i Rompca) oraz do B-klasy, pozostali z rocznika 1999/2000 od nowego sezonu grać będą już pod okiem trenera Rafała Kaczmarczyka, który od jesieni prowadzić będzie najstarszą drużynę juniorów.  W mijającym sezonie zespół radził sobie w kratkę. Bardzo dobre mecze przeplatał meczami słabszymi. Najważniejsze, że z tej drużyny trzech zawodników ma już na swoim koncie mecze w zespole seniorskim oraz, że utrzymali się w 1 Wojewódzkiej Lidze JA.

Junior Młodszy , rocznik 2000/01 – 02– Wg. zasady promowanej przez Johana Cruyffa to nie zespoły debiutują w drużynie seniorskiej, a indywidualności,  trener Rafał Kaczmarczyk skoncentrował się na indywidualnym przygotowaniu poszczególnych zawodników do gry w dorosłej piłce. Poskutkowało to debiutem dwóch zawodników z rocznika 2000 ( Domski, Kędziora) w V lidze  oraz bardzo dobrym zaprezentowaniem się 4 kolejnych piłkarzy na testach w ekstraklasowej Pogoni Szczecin ( Splitfoff, Siebert, Dampc, Droździel).

Drużyna w mijającym sezonie, jako najmłodsza w lidze występowała w 1 Wojewódzkiej LJB. Ich dorobek punktowy, może nie jest imponujący, ale mimo spadku z tej  najwyższej klasy rozgrywkowej nasza drużyna w wielu meczach prezentowała się co najmniej dobrze, wyraźnie nie umiejąc wykorzystywać sytuacji bramkowych. Z drużyny na półroczne wypożyczenie odszedł wiosną do Arki Gdynia , napastnik Kacper Bartecki, którego brak w rundzie rewanżowej był widoczny.

Od nowego sezonu w juniorze młodszym   trenerem będzie Paweł Radecki.

Junior C 1, rocznik 2002/03 – Drużyna Pawła Radeckiego miała przede wszystkim za zadanie przygotować się do rywalizacji ze starszymi zawodnikami w sezonie 2017/18. Dodatkowo każdy wyróżniający się zawodnik miał szansę dołączyć do drużyny juniora młodszego,   gdzie m in. Dampc, Droździel iraz Michałek mieli okazje zagrać z najlepszymi zawodnikami na pomorzu z  rocznika dwa lata starszym. Po trzecie była to świetna okazja dla zawodników, którzy wcześniej mniej grali by wzięli ciężar gry na siebie i zaliczyli sporo minut na boisku. Drużyna ta w każdym meczu stawiała na grę techniczną co jak wiadomo nie zawsze przynosi pozytywny wynik. Sukcesem za to był awans na Finał Centralny w turnieju Piłkarska Kadra Czeka .

Junior D 1, rocznik 2004  – Zespół Grzegorza Semaka zakończyła pierwszy sezon pod wodza nowego trenera. Była to okazja dla kilku zawodników by zaprezentować swoje umiejętności i wejść na wyższy poziom. W rozgrywkach ligowych drużyna wykazała się dużym potencjałem, który pokazała m in. remisując w Gdyni z Arką. Ostatecznie nasz zespół zajął dobre 4 miejsce w ligowej tabeli.

Druga drużyna tego rocznika, trenująca w Kębłowie pod okiem trenera Pawła Hinza od następnego sezonu wraz z rocznikiem 2003 została zgłoszona do rozgrywek ligowych.

Junior D 2, rocznik 2005/06 – Drużyna duetu Karol Piątek – Paweł Buzała łączyła walkę na wielu frontach. Oprócz dwóch drużyn ligowych był udział w licznych turniejach i zawodach. W meczach ligowych drużyna prezentowała równą formę ulegając nieznacznie bardzo silnym drużynom. Za to zespół bardzo pozytywnie prezentował się w turniejach min. zwyciężając w eliminacjach do turnieju Lotos Junior Cup. Finał tego prestiżowego turnieju, odbywającego się w ramach programu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem” odbędzie się 1 lipca w Starogardzie, wcześniej 24/15.06.17,   GOSRiT 2005/06   zagra w silnie obsadzonym turnieju na Wielkopolsce ( Gniezno).

Junior E 1, rocznik 2006  – Ekipa Piotra Jasielskiego uczestniczyła w dwóch obozach sportowych  oraz w turniejach ligowych Pomorskiego ZPN. Nie mniej jednak najważniejszym zadaniem było  przygotowywanie zawodników do gry w zespole trenera Piątka. Warto zaznaczyć, że grupa zawodników przekazanych „wyżej” systematycznie rośnie dzięki czemu jeszcze więcej chłopców może grać na wyższym poziomie. Dodajmy , że trener Jasielski prowadził zespół w dwóch grupach, w których aż 40 młodych adeptów futbolu oprócz zawodów ligowych uczestniczy w licznych turniejach na boisku w Kębłowie.

Junior E 2 , rocznik 2007 – Zespół duetu Mateusz Cytryniak – Mariusz Kaliszewski, z pewnymi sukcesami uczestniczył w turniejach związkowych, Pomorskiego ZPN  oraz licznych turniejach halowych organizowanych na terenie województwa Pomorskiego. Drużyna została podzielona na dwie grupy, z których jedna od roku objęta jest już programem „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”

Junior F 1, rocznik 2008 – Drużyna trenera Tomasza Kotwicy skupiła się na procesie treningowych biorąc udział w obozach i zgrupowaniach. Do tego dobrze prezentowali się na różnych turniejach halowych min. w Starogardzie Gdański oraz na rozgrywkach turniejowych Pomorskiego ZPN. Od wiosny zespól został podzielonych na dwie grupy, z których jedna objęta została programem „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”

Junior F2, rocznik 2009/10. Pod okiem trenera Tomasza Joryna , któremu pomaga Maks Graczyk nasi najmłodsi zawodnicy trenują dwa razy w tygodniu, uczestnicząc w licznych turniejach i sparingach. Drużyna jeszcze przez rok trenować będzie w tej formule, a do rozgrywek ligowych planujemy ją zgłosić od następnego sezonu.

Dziewczyny U-16  – przed sezonem ligowym z drużyny do wyższych lig odeszła starsza grupa zawodniczek: Magda i Maria Lińska ( Polonia Środa Wielkopolska), Martyna Bazowska i Weronika Grubba ( KPP Stomil Olsztyn), Aneta Plotzke ( APLG Gdańsk), Ewelina Pielowska, Karolina Płotek i Julia Damps ( Biało-Zielone Gdańsk). Wobec tego trener Sylwester Piątek, któremu pomaga Maks Graczyk skupił się w tym roku na szkoleniu młodszych adeptek futbolu, bez uczestniczenia w rozgrywkach ligowych. W tym czasie zespól  zaliczył kilka udanych występów w turniejach, a w lipcu reprezentować będzie Pomorze w finale krajowym Turnieju Piłkarska Kadra Czeka w Siedlcach.   Warto dodać, że bramkarka Nikola Kankowska, jako podstawowa zawodniczka Reprezentacji Pomorza U-13 awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski.

 Dziewczyny U-13, U-10.  Świetną prace, jak zawsze wykonał  tym roku trener Rafał Freitag, który „hurtowo” przekazał najlepsze zawodniczki do drużyny starszej. Nasze młode piłkarki z sukcesami uczestniczyły w licznych turniejach, a dwóch kategoriach wiekowych awansowały do finału wojewódzkiego Turnieju Tymbarka. Kolejny sukces to zwycięstwo w finale wojewódzkim Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS.

Obecnie nasz klub szkoli ponad 450 adeptów futbolu. Tak duża ilość działań nie była by możliwa bez wsparcia wielu osób i instytucji. Najwieksza pomoc płynie od władz gminy Luzino- Wójta Jarosława Wejera oraz Rady Gminy z Przewodniczacym Bartłomiejem Formela na czele. Ponadto zawsze możemy liczyć na naszych sponsorów. Drużyna seniorów wspierana jest przez firmy: WIKĘD z Luzina , Mariusz Maszota  El professional z Luzina , WWWGlass z Wejherowa oraz Szkło Mar, Cardo, Rotor, PHU Stalmar Mariusz Bojka, Bladowski Rafał Autonaprawa.

Sponsorzy szkółki piłkarskiej KTS-K GOSRiT Luzino: Sponsorzy główni: Mariusz Maszota  El professional, LOTOS w ramach programu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”, Kleba- Zygmunt Kleba z Luzina , Pomorska Komunikacja Samochodowa. Pozostali sponsorzy, którzy wspierali nas w mijającym sezonie: WP WAGA, San Tech, Hurtownia DOKO, U Witka Witold Breska, Bank Spółdzielczy w Krokowej, Energobud Ireneusz Kandziorra, Józef Formela Transport Ciężarowy, Sklep Zoologiczny Pupil z Luzina, GS Sierakowice, Eurocast ze Strzebielina, Trampkarze.pl Krzysztof Gordziej, Roman Konkol Tech- Rom z Luzina, Gen Gaz, Merida, Stasiu Bus, Bajka Wytwórnia Piernika, Nadleśnictwo Strzebielino, PHU Małaszycki, PZU S.A..

Ponadto otrzymujemy wsparcie ze środków publicznych, gdzie oprócz Gminy Luzino nasza działalność dofinansowali: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Urząd Marszalkowski Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski, Ludowe Zespoły Sportowe, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

Piotr Klecha