Pobiegliśmy dla Agnieszki

Pobiegliśmy dla Agnieszki

15152916_1476095319084703_89119727_oNiezwykle udanym i wzruszającym wydarzeniem okazał się bieg charytatywny „Biegniemy dla Agnieszki” przeznaczony dla wsparcia rehabilitacji Agnieszki Borowskiej, znakomitej sztumskiej zawodniczki, multimedalistki Mistrzostw Polski w wieloboju, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku na torze bobslejowym w Silgulde na Łotwie – 24 października 2015 doznała poważnego urazu kręgosłupa.

Organizatorzy biegu: Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr oraz Szkoła Podstawowa nr 2 dokonali wielu starań, aby uatrakcyjnić imprezę – była loteria fantowa, wybijanie monety, pyszne ciasta i gorący posiłek.

Na trasę wokół jeziora Zajezierskiego wiele osób pobiegło, wiele pomaszerowało z kijkami, nie zabrakło wrotkarzy oraz spacerowiczów – wszyscy wpłacali wpisowe, które zostanie w całości przeznaczone dla wsparcia rehabilitacji Agnieszki Borowskiej.

Na mecie na uczestników biegu czekały pamiątkowe serduszka wykonane przez Skazanych z Zakładu Karnego. Na zawody przybyła do Sztumu rywalka Agnieszki z bieżni, Karolina Tymińska, olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w wieloboju lekkoatletycznym. Przyjechała liczna grupa miłośników lekkoatletyki z Prabut, była też reprezentacja Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Wiele osób startowało w specjalnych koszulkach z napisem „Biegnę dla Agnieszki”.

Przed startem biegu Danuta Janczak – członek Prezydium Rady Wojewódzkiej PZ LZS wręczyła zasłużonym działaczom LZS ze Sztumu Medale 70 – lecia LZS i Złote Odznaki LZS. Taką odznakę za reprezentowanie PZ LZS na arenach sportowych Polski i Świata otrzymała również Agnieszka Borowska.

Wyniki zbiórki dla Agnieszki mają być podane po całkowitym podliczeniu wpływów, jednak już teraz wiadomo, że rezultaty akcji przerosły oczekiwania organizatorów. Mamy nadzieję, że pomoże to Agnieszce wrócić do pełni zdrowia!