Piotr Klecha: „Udało nam się odbudować dumę z tego, że jest się sportowcem i działaczem LZS”

Piotr Klecha: „Udało nam się odbudować dumę z tego, że jest się sportowcem i działaczem LZS”

Wydaję mi się, że udało się nam w wielu miejscach odbudować dumę z tego, że jest się sportowcem i działaczem Ludowych Zespołów Sportowych, co przyczynia się do tego, że kolejne dyscypliny sportowe chcą rywalizować w rozgrywkach rangi mistrzowskiej – mówi Piotr Klecha. Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS podsumowuje również 2019 rok i opowiada o planach na 2020.

Tomasz Smuga: Trudno nie zacząć od obecnej sytuacji na świecie związanej z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem. Wirus uderzył w różne sfery naszego życia, również sportową. Ludowe Zespoły Sportowe także to odczuwają?
Piotr Klecha: Obecna sytuacja ma wpływ na wszystkie aspekty życia w tym również na naszą działalność. Wszystkie nasze rozgrywki oraz obiekty sportowe zostały zamknięte. Życie przeniosło się do sieci, w tym te sportowe. Sporo naszych klubów, w tym mój GOSRiT Luzino, zdalnie będzie aktywizować swoich podopiecznych. Nasi trenerzy przygotowują również plan treningowy dla sportowców, który będzie można wykorzystać w domowej atmosferze. Dla naszych działaczy i trenerów, będzie to też okazja, żeby trochę się zatrzymać i spędzić więcej czasu z najbliższymi. Jest to również okazja do pracy koncepcyjnej.

Artykuł dostępny pod adresem:

https://wejherowo.naszemiasto.pl/piotr-klecha-udalo-nam-sie-odbudowac-dume-z-tego-ze-jest/ar/c2-7602601