Piłkarska Kadra Polski LZS zmierzyła się z Widzewem Łódź

Piłkarska Kadra Polski LZS zmierzyła się z Widzewem Łódź

W środę 13 marca 2022 Kadra Polski LZS rozegrała mecz kontrolny z drużyną Widzewa Łódź. Było to pierwsze spotkanie Kadry w tym roku, choć to co nasi zawodnicy pokazali na boisku wcale nie świadczyło o tym.

Warto na wstępie wspomnieć, że praktycznie wszyscy powołani zawodnicy stawili się na Łodziance i były gotowi do rywalizacji. Niestety już na rozgrzewce Wojtek Wiktorowicz musiał zejść z boiska. Zastąpił go kolega z zespołu Karol Zieliński.

Początek meczu był niezwykle obiecujący w wykonaniu zawodników Kadry. Do gospodarzy podeszliśmy bardzo zdeterminowani i z wiarą we własne możliwości. Wraz z upływem minut Widzew potrafił przejąć kontrolę nad spotkaniem. Dała o sobie znać przewaga zgrania i lepszego zorganizowania.

Zawodnicy Kadry Polski starali się grać w taki sposób jak są uczeni i jak byśmy chcieli by wszystkie zespoły polskie grały. Odważnie, od tyłu, w taki sposób by krótkimi podaniami przenieść grę na połowę rywali. Gospodarze potrafili jednak odpowiednio się ustawić i wykorzystać błędy naszych zawodników.

W ten sposób Widzew wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Zawodnicy Kadry starali się zagrozić bramce gospodarzy. Niestety w krótkim czasie dwóch kolejnych zawodników odniosło urazy i musiało opuścić boisko.

Po przerwie oba zespoły wyszły mocno zdeterminowane. Nasi zawodnicy starali się odwrócić losy meczu. Inspiracją stał się bramkarz Szymon Leśny, który swoimi paradami raz po raz powstrzymywał Widzew.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Nasi zawodnicy odzyskali werwę i nie bali się wejść w bezpośrednie pojedynki z rywalami. W twardej lecz fair grze nie ustępowaliśmy, próbując stworzyć sobie okazje do zdobycia bramki. Najlepszą okazję miał Adam Ogonowski. Niestety w decydującym momencie zabrakło dobrej decyzji.

Mimo, że mecz ostatecznie zakończył się wynikiem trzy do zera, nie można powiedzieć, że Kadrowicze zagrali źle. Każdy z nich starał się zaprezentować się jak najlepiej, pokazując zaangażowanie, wole walkę i poświecenie.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom Akademia Widzewa za miłe przyjęcie  

Warto dodać, że Kadra Polski LZS, składa się z zawodników biorących udział w ubiegłorocznym finale Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS. W składzie naszej reprezentacji znaleźli się zawodnicy z klubów: GOSRiT Luzino, TKS „HUCZWA” Tyszowce, MKS Ceramika Opoczno, GLKS Wilkowice, Radziszowianka Radziszów, MKS Jeziorany, LZS Swornica Czarnowąsy . Trenerem Kadry jest Paweł Radecki, a ambasadorem Rafał Kaczmarczyk. Wcześniej zawodnicy z LZS zagrali mecze sparingowe z Legią Warszawa i Arką Gdynia.