Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt GOSRiT Luzino Mistrzem Polski LZS

Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt GOSRiT Luzino Mistrzem Polski LZS

W dnach 25-27 lipca br. drużyna dziewczyn GOSRiT Luzino, wybrały się do Siedlec na finał centralny Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS,  który organizowany był przez krajowe zrzeszenie Ludowe Związki Sportowe, Polski Związek Piłki Nożnej oraz prezydenta Miasta Siedlce. Do turnieju finałowego zgłosiło się sześć zespołów, zwycięzców finałów wojewódzkich. . W czwartek po przyjeździe, nasze dziewczyny udały się na weryfikację drużyny, które przeszły pomyślnie, o godzinie 19.00 rozpoczęła się oficjalna część, czyli losowanie grup, nasze zawodniczki trafiły do grupy B razem z siedmiokrotnym Mistrzem tego turnieju Medykiem Konin oraz LKS Fils Leszkowice.

                W piątek odbyły się mecze fazy grupowej i mecze półfinałowe. Pierwszy mecz zagraliśmy z Medykiem Konin, w którym wygraliśmy 4-2, po chwili przerwy przyszedł czas na drugi mecz, w którym wystarczał Nam remis do awansu, ale nasza drużyna pewnie pokonała LKS Flis Leszkowice 8-0 i z bilansem 6 punktów 12 strzelonych bramek i dwie stracone awansowały do półfinału.

                W godzinach popołudniowych przyszedł czas na mecze półfinałowe, w którym spotkaliśmy się z zespołem- UKS Nowy Korczyn (woj. świętokrzyskie ), ten mecz dziewczyny spokojnie przeszły pokonując ich aż 5-0 i tym samym meldują się w wielkim finale.

                W sobotę przyszedł czas na wielki finał turnieju Piłkarskiej Kadry Czeka LZS, w którym ponownie spotkaliśmy się z siedmiokrotnym zwycięzcą tego turnieju czyli z KKP Medyk Konin. Luzińskie zawodniczki  po bardzo dobrym meczu wygrały ten mecz 2:0 i po raz pierwszy w historii zostały Mistrzem Polski LZS.

                Po meczu finałowym nastąpiła dekoracja, w którym nagrody wręczali:m.in Prezydent Miasta Siedlce, Burmistrz Miasta Siedlce, Starosta powiatu siedleckiego i wiele wiele innych osobistości życia sportowego oraz Sponsorzy. Indywidualną nagrody powędrowały również do naszych zawodniczek Nikola Kankowska – Najlepsza bramkarka turnieju ( po raz drugi z rzędu),Della, która została Królową strzelców.  oraz najlepszego trenera otrzymał Sylwester Piątek.

                Po turnieju Trener Sylwester Piątek powiedział – ” Jestem niezmiernie szczęśliwy z postawy swoich zawodniczek, na które ciężko pracowały przygotowując się do wyżej wymienionego turnieju, w którym cały czas wspominały że chcą znaleźć się w wielkim finale Mistrzostw Polski i w oparciu ciężkiej pracy w ostatnich tygodniach, po ciężkim boju z siedmiokrotnym zwycięzcą drużyna Medyka Konin, wygraliśmy 2-0, z czego jesteśmy zmęczeni ale szczęśliwi

Głos zabrał również drugi trener zespołu Adam Olejniczak, który powiedział: ” Jestem bardzo szczęśliwy, że dziewczyny zrealizowały plan, który zakładaliśmy przed obozem, że finał musi być Nasz a że jeszcze udało Nam się zdobyć Mistrza Polski napawa Nas jeszcze bardziej do dumy i ciężkiej pracy bo przed Nami rozgrywki II Ligi, Z tej strony chciałbym jeszcze podziękować wspaniałym rodzicom dziewcząt, na których można zawsze liczyć i nie musiałem długo namawiać do przygotowania powitania Mistrzyń Polski w Luzinie.Osobne podziękowania należą się również naszym sponsorom firmie PKS za udostępnienie autokaru i Luzińskiej Restauracji za zakup sprzętu meczowego, który można powiedzieć, przyniósł Nam szczęście. Jesteście wspaniałe a najważniejsze jest jedno motto naszego zespołu GOSRiT Razem

Klasyfikacja końcowa:

1. GOSRiT Luzino

2. KKPK Medyk Konin

3. LUKS Astoria Szczerców Junior

4. LUKS Wisła Nowy Korczyn

5. LKS Flis Leszkowice

Sponsorami zespołu są: Gmina Luzino, PKS Gdynia sp. z o.o. , Luzińska Restauracja, Elprofessional, San-Tech, Doko, Auto Mechanika Falkowski, Pomorski LZS

Wyjazd na finał został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Warto dodać, że ten rok jest szczególnie udany dla pomorskich drużyn Ludowych Zespołów Sportowych. Oprócz luzińskich piłkarek  finał krajowy Turnieju Piłkarska Kadra czeka wygrali również chłopcy: Beniaminek Starogard Gdański ( rocznik 2004) oraz ULKS 2 Bytów ( rocznik 2006)