Piłkarska Kadra Czeka chłopców: KS Beniaminek 03 Starogard Gdański trzecią drużyną w Polsce!

Piłkarska Kadra Czeka chłopców: KS Beniaminek 03 Starogard Gdański trzecią drużyną w Polsce!

W dniach 3-6 lipca w Zamościu odbył się 34. Ogólnopolski Turniej LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka”  im. Stanisława Tymowicza – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Chłopców do lat 15. Patronem honorowym turnieju był Polski Związek Piłki nożnej. Startowało w nim 14  drużyn. Turniej wygrał LKS Ceramika Opoczno (woj. łódzkie), drugie miejsce zajęła drużyna Szkółka Piłki Nożnej Szamotuły (woj. wielkopolskie), a trzecie KS Beniaminek 03 Starogard Gdański (woj. pomorskie). 

Na początku utworzono cztery grupy rozgrywkowe (dwie grupy po 4 drużyny i 2 grupy po 3 drużyny) – poszczególne grupy wygrały następujące drużyny: LKS Zatorzanka Zator, MKS Wkra Żuromin, KS Beniaminek 03 Starogard Gdański i LKS Ceramika Opoczno. Następny etap rozegrano pucharowo.

W walce o finał w pierwszym meczu LKS Zatorzanka Zator (woj. małopolskie) spotkała się z SPN Szamotuły (woj. wielkopolskie) i przegrała 0:1. W drugim meczu o występ w finale starły się drużyny LKS Ceramika Opoczno i KS Beniaminek 03 Starogard Gdański – górą była drużyna z woj. łódzkiego (1:0). Tak więc w walce o trzecie miejsce w turnieju spotkały się LKS Zatorzanka Zatorze i Beniaminek 03 Starogard Gdański – wynik meczu to 2:1 dla drużyny z Pomorza.

Kolejność w finale centralnym:

 1. LKS Ceramika Opoczno (woj. łódzkie)
 2. SPN Szamotuły (woj. wielkopolskie)
 3. KS Beniaminek 03 Starogard Gdański (woj. pomorskie)
 4. LKS Zatorzanka Zator (woj. małopolskie)
 5. LKS Izdebki (woj. podkarpackie)
 6. MKS Wkra Żuromin (woj. mazowieckie)
 7. UKS Fala Świekatowo (woj. kujawsko-pomorskie)
 8. GP-SP Ludwin (woj. lubelskie)
 9. KS Olimpia Truskolasy (woj. śląskie)
 10. MKS Odra Ścinawa (woj. dolnośląskie)
 11. MULKS Tułowice (woj. opolskie)
 12. LKS Promień Mońki (woj. podlaskie)
 13. MLKS Czarni Olecko (woj. warmińsko-mazurskie)
 14. SP Pacanów (woj. świętokrzyskie)

Specjalne podziękowania należą się trenerowi Marcinowi Drews, który w czasie swojego wakacyjnego urlopu pojechał z zawodnikami na sportowy-wypoczynek rozsławiając klub, miasto i region.

Wyjazd drużyny na Finał Ogólnopolski wsparli: Pomorskie Zrzeszenie LZS, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Urząd Gminy Starogard Gdański i Miasto Starogard Gdański.