Paulina Stenka zawodniczką roku kickboxingu

Paulina Stenka zawodniczką roku kickboxingu

W piątek 11 stycznia 2019 roku  w Węgrowie odbył się Bal Mistrzów Kickboxingu, zorganizowany przez Polski Związek Kickboxingu. W tym ważnym dla polskiego kickboxingu wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele MKOL, Ministerstwa Sportu, trenerzy Kadr Narodowych, działacze i najlepsi zawodnicy kickboxingu.

Wśród tej elitarnej grupy znalazła się także 18-letnia Paulina Stenka z Kębłowa wraz ze swoim trenerem Rafałem Karcz. Bal był okazją do wręczenia zaszczytnych Herosów za 2018 rok – czyli tytułów „zawodnika roku” polskiego kickboxingu. Kapituła PZKB w tym roku postanowiła nagrodzić zawodników i trenerów, imprezę roku, sędziego oraz partnera PZKB – łącznie 12 Herosów przyznanych za miniony rok.

Zawodniczką Roku formuł planszowych została wyróżniona Paulina Stenka, która była najmłodszą z wyróżnionych Herosem osób. Paulinę doceniono zapewne przede wszystkim za  zdobycie Mistrzostwa Świata juniorów (Włochy), ale także za sięgnięcie 2-krotnie po Puchar Świata (Austria i Węgry). W 2018 była zapewne najbardziej utytułowaną juniorką Polskiego Związku Kickboxingu.             Podczas balu swoje „5 minut” miał też trener Rafał Karcz z Wejherowa, który odebrał podziękowanie za pomoc i współpracę na rzecz rozwoju polskiego kickboxingu jako trener kadry Polski juniorów. Karcz pełni funkcję szkoleniowca juniorskiej reprezentacji Polski już 12 miesięcy.

Wszystkie wyróżnienia i podziękowania wręczał Prezes PZKB, Piotr Siegoczyński. Rok 2018 był dla kickboxingu w Polsce i na świecie niezwykle udany. Warto m.in. przytoczyć datę 30 listopada, kiedy to kickboxing stał się sportem olimpijskim i w przyszłości zostanie zapewne włączony do programu igrzysk olimpisjkich.

Natomiast dnia 6 stycznia w Warszawie, wspomniana już Paulina, Rafał Karcz, a także Zuzanna Kalbarczyk i Tomasz Hirsz uczestniczyli w egzaminie na stopnie mistrzowskie DAN (czarne pasy) w kickboxingu. Od tej daty na Pomorzu mamy więcej czarnych pasów w kickboxingu. Wszyscy zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym i uzyskali stopnie I DAN (Kalbarczyk, Stenka, Hirsz) oraz II DAN (Karcz). W komisji egzaminacyjnej zasiedli tego dnia: Prezes PZKB Piotr Siegoczyński (6 DAN) oraz Wice Prezes PZKB Andrzej Palacz (8 DAN).