Paulina Stenka z GOSRiT Luzino Mistrzynią Świata w kickboxingu!

Paulina Stenka z GOSRiT Luzino Mistrzynią Świata w kickboxingu!

Co o dwa lata najlepsi zawodnicy na świecie w gronie kadetów i juniorów, spotykają się na Mistrzostwach Świata w kickboxingu WAKO – największej i najpoważniejszej organizacji kickboxingu, która zrzesza 128 państw z 5 kontynentów. Mistrzostwa Świata to najważniejszy i największy turniej dla zawodników do 19 roku życia.

Blisko 3000 zawodników z całego świata tym razem rywalizowało w Lido di Jesolo, urokliwej włoskiej miejscowości, nieopodal Wenecji. Najlepsi z najlepszych, którzy do udziału w Mistrzostwach Świata często przygotowywali się większość swojego życia, Mistrzowie, Wicemistrzowie, medaliści Mistrzostw swoich krajów. Niewątpliwie ścisła czołówka światowego kickboxingu w gronie kadetów (do lat 15) oraz juniorów (do ukończenia 19-go roku życia).

Wśród światowej elity mieszkanka Kębłowa, trenująca 7 lat pod okiem trenera Rafała Karcz w GOSRiT Luzino oraz w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym, 18-letnia Paulina Stenka – wielokrotna Mistrzyni Polski, wielokrotna zdobywczyni Pucharów Świata i Europy, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, wieloletnia członkini Kadry Narodowej.
Oprócz Pauliny, godnie reprezentowała Polskę na tych Mistrzostwach Zuzanna Kalbarczyk, również utytułowana zawodniczka, mieszkanka Gminy Kębłowo. Niestety Zuzi nie dopisało szczęście i dopadła ją choroba, z którą zmagała się przez cały pobyt we Włoszech. Dodatkowym osłabieniem była jeszcze kontuzja, która jeszcze bardziej uniemożliwiła Zuzi pokazanie Jej prawdziwej wartości sportowej na Mistrzostwach Świata. Zuzia! Jeszcze wiele przed Tobą. Dziękujemy za Twoje wsparcie, kibicowanie oraz zaangażowanie. Wierzymy w Ciebie i jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni!
Mimo dużego doświadczenia naszej kickboxerki, turniej we Włoszech był Jej pierwszymi Mistrzostwami Świata, a zarazem ostatnimi w gronie juniorów, gdyż od nowego roku Paulina przechodzi do grupy wiekowej senior.
Wieloletnia praca na treningach, ogrom wyrzeczeń, poświęcenia, wielkiego zaangażowania, bezwarunkowej systematyczności, stanowczość i wiara, ale także miłość do kickboxingu oraz owocna współpraca na drodze zawodnik-trener, szczęście i przede wszystkim zdrowie, które trzeba pielęgnować i o nie dbać, pełen profesjonalizm i uwaga, doprowadziły Paulinę Stenka do mistrzostwa sportowego.

Jest to bezsprzecznie największe osiągniecie w 12-letniej historii istnienia naszego Klubu. Wielkiej przygody z kickboxingiem i tylu pozytywnych emocji i przeżyć Paulinie nikt nie odbierze. Dziś cieszymy się wspólnie z tego wielkiego sukcesu, ale wiemy też, że jeszcze wiele przed Pauliną. Wierzymy, że mimo wyniku, uzyskanego w Jesolo Lidio, Paulina nadal będzie pracować nad sobą i doskonalić się. Jest przecież jeszcze tyle do przeżycia i osiągnięcia! Już w 2019 roku Paulinę czekają nowe wyzwania, tym razem w gronie seniorów!

Paulina Stenka została Mistrzynią Świata w kickboxingu juniorów w wadze do 70 kg w formule kick-light. W drodze do Mistrzostwa pokonała bardzo silne przeciwniczki, Mistrzynie swoich krajów. Eliminacjami do MŚ we Włoszech były krajowe Mistrzostwa  (marzec 2018), w których Paulina okazała się najlepsza. Później był szereg startów kontrolnych oraz zwycięstwa w silnie obsadzonych Pucharach Świata w Austrii oraz na Węgrzech.

Mistrzostwo Świata jest ukoronowaniem Jej wieloletniej pracy. Podczas Mistrzostw Świata Paulina wygrała 4 walki, w tym 3 w formule kick-light, kolejno:

Villar Sanchez Paula (Hiszpania) 3:0

McDonnell Robyn (Irlandia) 2:1

Casasco Beatrice (Włoch) 3:0

Serdecznie gratulacje dla trenera Rafała Karcza oraz Pauliny Stenka za ten wielki sukces!

Mazurek Dąbrowskiego dla Pauliny Stenka.: https://www.facebook.com/100000412023364/videos/2106868226003558/?id=100000412023364
Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany przez Gminę Luzino  
ITOdesign - DZIĘKUJEMY!
Polski Związek Kickboxingu - DZIĘKUJEMY!
Fit-Med Wejherowo - DZIĘKUJEMY!
La-Monique Luzino - DZIĘKUJEMY!
Konkret Studio Wejherowo - DZIĘKUJEMY!
MONZA Wulkanizacja i Mechanika - DZIĘKUJEMY!
Przemysław Krause - DZIĘKUJEMY!