Paulina Stenka Mistrzynią Świata Seniorek w kickboxingu!

Paulina Stenka Mistrzynią Świata Seniorek w kickboxingu!

Paulina Stenka-Formela z Gminy Luzino Mistrzynią Świata w kickboxingu.

23-letnia zawodniczka KTS-K GOSRiT Luzino, wychowanka trenera Rafała Karcz, sięgnęła w Albufeira (Portugalia) po tytuł Mistrzyni Świata w kickboxingu seniorek do 70 kg w formule kick-light. 

Po drodze do upragnionego tytułu pokonała kolejno:

  • Włoszkę Fasano Gioia – 3 runda przewaga techniczna
  • Dunkę (aktualną wówczas Mistrzynię Świata, rozstawioną z „jedynką”) Rud Mannemar Pedersen Katrine – jednogłośnie 3:0
  • Greczynkę Tsipa Anastasie 3:0
  • finał z Węgierką Kolozsvari Eniko stosunkiem 2:1 na korzyść Pauliny.

To 3 medal w gronie seniorek podczas Mistrzostw Świata dla Pauliny Stenka-Formela, tym razem bezsprzecnie była najlepsza na świecie. Dodajmy, że w 2018 roku sięgnęła również po Mistrzostwo Świata, ale w gronie juniorek. Mistrzostwa Świata organizowane są co dwa lata, naprzemiennie z Mistrzostwami Europy (za rok odbędą się ME). Federacja WAKO jest uznaną organizacją sportową przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, dlatego też kickboxing jest dyscypliną olimpijską (niestety nie ma jej jeszcze w programie Igrzysk, ale to kwestia czasu).

Paulina trenuje kickboxing od 2011 roku, od początku pod okiem trenera Rafała Karcz. Reprezentuje Klub KTS-K GOSRiT Luzino i trenuje także na obiekcie Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego w Wejherowie.

  • Paulina nie była „utalentowaną” do kickboxingu dziewczyną. Słowo talent jest nadużywane. To po prostu tytan…a raczej tytanka pracy. Do każdego treningu przykłada się w 100% i każdy trening pracuje w pełnej koncentracji i na „pełnym gazie”. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski i przez wiele już lat należy do Kadry Narodowej. Cel w tym roku był jeden – zdobyć tytuł Mistrzyni Świata i on został osiągnięty. (Rafal Karcz)

W Mistrzostwach Świata startowała również inna wychowanka Karcza, Zuzanna Kalbarczyk-Plackowska, która niestety odpadła w eliminacjach. Sam udział jednak w tak prestiżowej imprezie, jest już sukcesem.

  • Mamy sporo uzdolnionych dzieci i uzdolnionej młodzieży w Klubie. Obecnie trenuje u nas ponad 300 osób w Wejherowie, Luzinie i Kębłowie w 17 grupach treningowych, a zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Oprócz mnie, treningi prowadzą Tomasz Hirsz, Paulina Stenka-Formela i Zuzanna Kalbarczyk-Plackowska. Dzieci i młodzież więc uczyć się ma okazję od trenerów nie teoretyków, ale trenerów z bogatą karierą sportową.

Naszym celem teraz m.in. będzie znalezienie większej ilości sponsorów, którzy umożliwią nam wyjazdy na turnieje krajowe i międzynarodowe….Paulina była rozstawiona na MŚ dopiero z nr 6…a to dlatego, że nie startowała w rankingowych Pucharach Świata, np. na Węgrzech, we Włoszech czy Austrii i nie łapała punktów do światowego rankingu…a to dlatego, że nie mamy funduszy na wysyłanie zawodników za granicę, a Polski Związek Kickboxingu nie zawsze finansuje wyjazdy dla seniorów. Na szczęście Paulina pokazała ostatecznie, kto wiedzie prym na świecie i mimo mniejszej