Owocne spotkania w terenie….

Owocne spotkania w terenie….

W lutym bieżącego roku Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej PZ LZS Jan Trofimowicz odbył kilka spotkań z samorządowcami i działaczami sportowymi oraz dyrektorami samorządowych instytucji kultury i sportu. Celem spotkań było przybliżenie działalności naszego Zrzeszenia szczególnie wśród tych samorządów, które z różnych względów na przestrzeni lat ograniczyły swą działalność i współpracę na niwie krzewienia sportu i rekreacji z LZS. Ponadto był czas i sposobność aby promować dokonania i osiągnięcia sportowców i trenerów oraz licznych działaczy, którzy organizują przy współpracy z Pomorskiem Zrzeszeniem liczne imprezy sportowe, które mają swoją wieloletnią historię ale także podejmują nowe wyzwania i projekty nowatorskie. Spotkania dotyczyły także wspólnej organizacji eliminacyjnych turniejów regionalnych Piłkarska Kadra Czeka.

Jan Trofimowicz spotkał się kolejno z Z-cą Wójta Gminy Puck i Wicestarostą Puckim aby omówić współorganizację eliminacji turniejów „Duża i Mała” Piłkarska Kadra Czeka. Obaj włodarze zapewnili, że samorządy pomogą zorganizować na północnych Kaszubach. Kolejne spotkania miały miejsce m.in. w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach, Gminnym Domu Kultury w Sulęczynie, Urzędzie Gminy Parchowo. Dłuższe spotkanie z nowym wójtem Arturem Kalinowskim odbyło się w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach. Podjęto rozmowy, aby właśnie niewielka gmina Kołczygłowy w powiecie bytowskim była gospodarzem tegorocznych Wojewódzkich Igrzysk Sportowo – Rekreacyjnych LZS o Puchar Marszałka. Baza sportowa przy szkole podstawowej pozwala na szerokie możliwości organizacyjne tej imprezy. Boiska, tereny zielone, sala gimnastyczna, szkoła pozwalają w jednym miejscu organizować rywalizację w wielu konkurencjach jednocześnie. Był czas by odwiedzić usportowioną gminę Borzytuchom, gdzie jednym z ojców wielu sukcesów sportowych jest oddany działacz LZS, Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Jarosław Ścigała.

Tuż obok leży gmina Tuchomie. Dyrektorem tamtejszego Gminnego Domu Kultury jest Ludwik Szreder, były etatowy pracownik Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Słupsku. Ambitni animatorzy sportu Tomasz Gruba i Łukasz Sabisz, którzy organizują liczne przedsięwzięcia są żywo zainteresowani przystąpieniem do Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Warto podkreślić, że klub GKS Tuchomie, który przez wiele lat również należał do struktur LZS kilka tygodni temu świętował swe 70-lecie. Z tej okazji wydany został także folder o historii klubu. W gminie Tuchomie działa także LUKS w Kramarzynach, który rozważa przystąpienie do struktur LZS. Wiceprzewodniczący odwiedził także Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Bytowie prosząc o honorowe patronaty burmistrza i starosty nad eliminacjami regionalnymi Piłkarska Kadra Czeka, które odbędą się m.in. właśnie w Bytowie.
W Sierakowicach był czas by spotkać się z wójtem gminy Tadeuszem Kobiela, który zapewnił o wsparciu przy organizacji turniejów Piłkarska Kadra Czeka w Sierakowicach dla powiatów: kartuskiego i kościerskiego. W czasie spotkania wójt powiedział także, że przy współpracy z sekcją zapaśniczą GKS Cartusia Kartuzy ma niebawem powstać w GKS Sierakowice (również jest członkiem PZ LZS), sekcja zapasów dla dzieci i młodzieży!

Ponadto wiceprzewodniczący odwiedził hojnych sponsorów w Sierakowicach, którzy obiecali wsparcie przy organizacji turniejów regionalnych Piłkarska Kadra Czeka. W Powiecie Gdańskim Jan Trofimowicz spotkał się m.in. ze Starostą Stefanem Skoniecznym oraz Wójtem Gminy Trąbki Wielkie Błażejem Konkolem. Złożył wnioski o objęcie honorowego patronatu i wsparcie przy organizacji Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego LZS w warcabach 100-polowych, tenisie stołowym i szachach, które odbędą się w marcu i kwietniu na terenie gminy Trąbki Wielkie.

Jan Trofimowicz wraz z Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej LZS Piotrem Klechą odwiedzili także gminę Morzeszczyn, w której spotkali się z Sekretarzem Gminy Mariuszem Wszelakiem.
Był czas, aby zaprosić do struktur LZS także kluby sportowe z terenu gminy Morzeszczyn. Nawiązano także kontakty z dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie Krzysztofem Bejgrowiczem, który także wyraził zainteresowanie przystąpienia do struktur LZS klubów z terenu gminy. Z Gniewu przez nowy most na Wiśle w Kwidzynie niedaleko już do Prabut. Tam Piotr Klecha
i Jan Trofimowicz spotkali się z Prezesem MKS Pogoń Prabuty Ireneuszem Ćwiekiem, który pokazał m.in. zmodernizowany budynek zaplecza sportowego klubu. Warto zwrócić uwagę jak w Prabutach dbają o zachowanie sportowej sztafety międzypokoleniowej. Stworzono wystawę, na której są m.in. pamiątkowe fotografie z minionych dziesięcioleci, dokumenty i trofea, które zdobywała drużyna piłkarska LZS, LKS Pogoń Lębork. Warto także rzucić okiem na historię zmian nazewnictwa drużyny piłkarskiej. Również w Prabutach jak w wielu miejscach LZS przez długie lata kojarzył się z piłką nożną. Prezes Ćwiek wyraził zgodę, aby turnieje eliminacyjne Piłkarska Kadra Czeka dla drużyn z Powiśla odbyły się właśnie na stadionie MKS Pogoń w Prabutach. Liczymy także, że Pogoń Prabuty na nowo wstąpi do struktur Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

Wiceprzewodniczący Jan Trofimowicz wraz z trenerem Kadry Pomorza LZS w piłce nożnej Pawłem Radeckim przygotowali już regulaminy turniejów eliminacyjnych Piłkarska Kadra Czeka, które oprócz w/w miejsc odbędą się na przełomie kwietnia i maja w: gminie Pruszcz Gdański, Bruskowie Wielkim (gmina Słupsk), gminie Pruszcz Gdański oraz Luzinie. Zwycięzcy turniejów eliminacyjnych spotkają się na turnieju finałowym: Rocznik 2004 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny
w Starogardzie Gdańskim – 10 czerwca. Rocznik 2006 w drużynach 7-osobowych rywalizować będzie w turnieju finałowym na obiektach GOSRiT w Luzinie.

Trwają także spotkania z potencjalnymi sponsorami, którzy w różnym stopniu zadeklarowali wsparcie dla poczynań Pomorskiego Zrzeszenia LZS. W marcu zaplanowano kolejne spotkania z samorządowcami i działaczami sportowymi.