Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w Bowlingu Seniorów

Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w Bowlingu Seniorów

19 października 2019 roku na kręgielni Tokyo w Łęgowie rozegrano I Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w Bowlingu Seniorów w dwóch kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Organizatorem zawodów było Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku zaś współorganizatorami Urząd Marszałkowski w Gdańsku, Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Urząd Gminy Pruszcz Gdański, Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Trąbkach Wielkich.

Każdy uczestnik zawodów przed startem otrzymał profesjonalny numer startowy. Uroczystego powitania w imieniu organizatorów dokonał Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS Jan Trofimowicz życząc wszystkim sukcesów i walki zgodnej z zasadami fair play. Uczestnicy startowali z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn w przedziałach wiekowych 55-64 lata oraz 65 i starsi. Najpierw odbyła się gra próbna a następnie 2 rundy na punkty. Zawody przebiegały sprawnie, zawodniczki i zawodnicy rywalizowali z pełną koncentracją
i zaangażowaniem jednak jednocześnie wzajemnie sobie dopingowali pocieszali się po nieudanych rzutach. Uśmiechy podczas rywalizacji świadczyły, że czas płynie w miłej atmosferze. W czasie zmagań uczestników odwiedził Przewodniczący Rady Wojewódzkiej PZ LZS Piotr Klecha, który wszystkim życzył jak najlepszych wyników i bicia rekordów.

Po zmaganiach przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie trofeów, których dokonał główny organizator mistrzostw Jan Trofimowicz. Spośród 59 zawodników, którzy wzięli udział w zawodach reprezentując jednocześnie powiaty: starogardzki, gdański, kartuski, pucki i wejherowski najlepszymi okazali się:

W kategorii kobiet 55+ zwyciężyła Krystyna Arym z Gołębiewa Wielkiego (157pkt) przed Lucyną Czernicką z Jastrzębiej Góry (149pkt) oraz Danutą Ziemann z Luzina (134pkt). W kategorii mężczyzn 55+ zwyciężył Marek Czebiołko z Kaczek (231pkt), II miejsce zdobył Wojciech Licau z Mieroszyna (227pkt) a III Sławomir Wysocki z Wiśliny (218pkt). Wśród pań w kategorii 65 + zwyciężyła Helena Łupkowska z Gołębiewa Wielkiego ( 192pkt), II miejsce zajęła Renata Włodarczak ze Smętowa Granicznego (176pkt) a III Bożena Szewczyk z Kaczek (163pkt). Najbardziej wyrównana walka trwała w kategorii mężczyzn 65+. Ostatecznie zwycięzcą okazał się wieloletni działacz LZS z Trąbek Wielkich Wiesław Kempa (240pkt), II lokatę wywalczył Stanisław Gragowski z Kaczek (214pkt) III miejsce zdobył Henryk Latocha z Kleszczewa (212pkt). W/w otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Starostę Powiatu Gdańskiego Stefana Skoniecznego oraz Wójta Gminy Pruszcz Gdański Magdalenę Kołodziejczak. Specjalnymi Pucharami Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej LZS Piotra Klecha uhonorowano najstarszych uczestników mistrzostw, którymi okazali się: 73-letnia Zofia Garbowska z Trąbek Wielkich oraz 82-letni Leszek Stamm z Władysławowa. Startującym w mistrzostwach małżeństwem z najdłuższym stażem okazali się Ewa i Władysław Kanka z Trąbek Małych. Oni również otrzymali piękny puchar. Każdy z uczestników otrzymał także piękny pamiątkowy medal, który będzie przypominał o starcie w zawodach. Sponsorem mistrzostw była Grupa Energa.

W zawodach wzięli udział zawodnicy ze: Smętowa Granicznego, Skarszew, Ełganowa, Gołębiewa Wielkiego, Trąbek Wielkich, Trąbek Małych, Kaczek, Wiśliny, Kleszczewa, Zaworów, Chmielna, Luzina, Gościcina, Pucka, Mieroszyna, Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Pucka.