Medale na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w zapasach

W Swarzędzu koło Poznania odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w zapasach – styl klasyczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Gospodarzem tej imprezy był Grzegorz Mazurek prowadzący tamtejszą Unię Swarzędz (były zawodnik ZKS Miastko). W zawodach startowało 170 zawodników z 15 klubów, w tym silna ekipa z Niemanu (Okręg Kaliningradzki). Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 5 zawodników. Wszyscy wywalczyli medale w swoich kategoriach wagowych.

W mini zapasach (do lat 11) złoty medal wywalczył Alex Ruszczyk w wadze do 70 kg, pokonując w finale Aleksandra Szekiełdę (Sobieski Poznań) przez położenie na łopatki. Srebrny medal wywalczył Sebastian Tandecki w wadze do 32 kg, Walkę finałową stoczył z Kajetanem Wieczorkiem (UKS Niska Warszawa). Sebastian przegrał z nim na punkty. Brązowy medal wywalczył Leon Rudnik w wadze do 28 kg. Leon już w pierwszej walce trafił na najlepszego w tej kategorii wagowej Patryka Krobskiego, przegrał z nim przez położenie na łopatki. Srebrny medal w młodzikach (do lat 14) wywalczył Piotr Ziembicki w wadze do 38 kg. W walce finałowej przegrał minimalnie na punkty 1:2 z Igorem Dąbrowskim (Morena Żukowo). Brąz w młodzikach zdobył Bartosz Tandecki w wadze do 48 kg. Przegrał on tylko jedną walkę z Aleksandrem Burmistrovem (Rosja).

Bardzo emocjonującą walkę stoczył Piotr Ziembicki z zawodnikiem z Rosji Lakovem Gekkelem o wejście do finału. Tym razem wygrał nasz zawodnik. Był to udany rewanż za ostatnio przegraną walkę z tym zawodnikiem przed miesiącem na zawodach w Miastku.