Otwarte Mistrzostwa w Szachach Osób Niepełnosprawnych

Otwarte Mistrzostwa w Szachach Osób Niepełnosprawnych

III Turniej Szachowy „Szachy z Kościerzyną”
Otwarte
Mistrzostwa w Szachach Osób Niepełnosprawnych

W dniu 19.10.2017 r. przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Fundacji „Sprawni Inaczej” w Gdańsku Oddział w Kościerzynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Szachach Osób Niepełnosprawnych połączone z III Turniejem Szachowym Szachy z Kościerzyną. W rozgrywkach udział wzięło 21 uczestników z: WTZ Kościerzyna, WTZ Stężyca, ŚDS Lubieszyni, ŚDS Wiele. Uczestnicy rywalizowali w jednej grupie turniejowej natomiast nagrody przyznano z podziałem na 2 grupy: Kobiet i Mężczyzn.

Wspaniała rywalizacja i przemiła atmosfera jaka miała miejsce w trakcie 5 rundkrólewskiej grydostarczyła wszystkim wielu emocji. Każdy uczestnik turnieju zawzięcie chciał zdobyć jak najwyższe miejsce.

Tytuł Mistrza zdobył zwycięzca turnieju Krystian Krefft z WTZ Stężyca, a tytuł Mistrzyni zdobyła Agata Necel także z WTZ Stężyca.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i medalami ufundowanymi przez Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego oraz nagrodami rzeczowymi zakupionymi z dofinansowania z Urzędu Miasta Kościerzyna. Każdy uczestnik zmagań szachowych otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom.

Ze szczegółami turnieju szachowego oraz klasyfikacją końcową rozgrywek można zapoznać się pod adresem internetowym: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5825/