Ostre strzelanie w podstawówce

Ostre strzelanie w podstawówce

podstrz2015008W piątkowe przedpołudnie na sali szkoły podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach, został rozegrany turniej halowej piłki nożnej szkół wiejskich. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe z tereny gminy Sierakowice: Załakowo, Gowidlino, Tuchlino, Kamienica Królewska i gospodarz Sierakowice.

Od pierwszego gwizdka widać było ogromne zaangażowanie chłopców i walkę o każdy centymetr parkietu- Trochę ślisko ale dajemy radę-relacjonuje Dominik z SP Załakowo po wygranym meczu z ZS Kamienica Królewska.

Mecze były bardzo zacięte, grano systemem każdy z każdym, padło dużo bramek, euforia zwycięstwa przeplatała się goryczą porażki wszystko to co w sporcie jest najważniejsze. Najwięcej dramaturgii było w meczu pomiędzy SP Sierakowice a ZS Gowidlino 1:1, gospodarze obieli prowadzenie w dość przypadkowy sposób i starali się podwyższyć .Goście nieugięcie bronili się i w ostatnich sekundach doprowadzili do wyrównania co promowało ich do I miejsca.

– Niesamowita walka, gol zdobyty w ostatnich sekundach był niesamowity-relacjonuje Paweł Staszek opiekun chłopców z ZS Gowidlino-Zespół z Sierakowic jest lepszy taktycznie i sądziłem że to oni wygrają turniej, ale wierzyłem w moich chłopaków.

– Trzeba przyznać, że z roku na rok poziom zawodów się zwiększa a jest to zasługa ciężko pracujących na lekcjach wf-u uczniów i dobrego przygotowania przez wychowawców – mówi Ireneusz Płotka dyrektor SP w Sierakowicach – Chciałbym podziękować wam zawodnikom jak i organizatorom dzisiejszego turnieju.

Puchary oraz dyplomy ufundował wójt gminy Sierakowice a wręczał dyrektor szkoły podstawowej z Sierakowic Pan Ireneusz Płotka. ZS w Gowidlinie reprezentować będzie gminę Sierakowice na finale powiatowym w Chmielnie 28.10.2015.

Wyniki i klasyfikacja końcowa turnieju:

ZS TUCHLINO – ZS KAMIENICA KRÓLEWSKA 4:4 1) ZS GOWIDLINO

SP ZAŁAKOWO – SP SIERAKOWICE 1:4 2) SP SIERAKOWICE

ZS KAMIENICA KRÓLEWSKA – SP ZAŁAKOWO 0:3 3) ZS TUCHLINO

ZS GOWIDLINO – ZS TUCHLINO 6:0 4) SP ZAŁAKOWO

SP ZAŁAKOWO – ZS GOWIDLINO 0:8 5) ZS KAMIENICA KRÓLEWSKA

SP SIERAKOWICE – ZS KAMIENICA KRÓLEWSKA

4:1 ZS GOWIDLINO – SP SIERAKOWICE 1:1

ZS TUCHLINO – SP ZAŁAKOWO 2:0

SP SIERAKOWICE – ZS TUCHLINO 9:1

ZS KAMIENICA KRÓLEWSKA – ZS GOWIDLINO 0:4

Koordynator Sportu w Gminie Sierakowice