Orlik Open II w Sierakowicach

Orlik Open II w Sierakowicach

orlikopen2015_003 Na co dzień matki biegające z zakupami, kobiety pracujące, zarządzające zasobem ludzkim czy uczennice – w ten jeden dzień Panie stały się rywalkami w turnieju tenisowym rozegranym na Orliku w Sierakowicach .
Orlik Open II bo o nim mowa to turniej już po raz drugi rozgrywany na tym terenie. Do turnieju kobiety zgłosiły się z: Kartuz , Mojusza , Załakowa ,Paczewa oraz Sierakowic. Zasady zostały dopasowane do możliwości i umiejętności zawodniczek. Większość Pań dopiero zaczyna przygodę z tenisem ziemnym – co przy równym poziomie zmieniło charakter turnieju w zabawę. Przed turniejem dominowało stwierdzenie NIE UMIEM ale po kilku piłkach i zdobytych punktach apetyty rosły i rywalizacja
nabierała rozmachu. Po kilku godzinnych zmaganiach najlepszą zawodniczką okazała się Pani Justyna Wnuk-Lipińska z Paczewa ,która w finale pokonała Anię Marszałkowską z Sierakowic w tie-breaku. Zaznaczyć trzeba, że obie panie do meczu finałowego przystąpiły z samymi wygranymi na koncie.

– Bardzo ciężko jest mi się oderwać od codziennych obowiązków-mówi Justyna Wnuk-Lipińska – ten turniej to tak naprawdę sprawdzian dla mnie, wyrwałam się z wiru obowiązków i udało się wygrałam ,cudowne uczucie.

Patronat nad turniejem objęła dyrektor GOK-u w Sierakowicach Irena Kulwikowska.

Klasyfikacja końcowa:

I . Justyna wnuk-Lipińska – Paczewo
II. Anna Marszałkowska – Sierakowice
III Aneta Klinkosz – Kartuzy
IV. Paulina Treder- Mojusz
V. Marta Dominik – Sierakowice
VI. Wioletta Cyman – Załakowo
VII. Barbara Bulczak – Sierakowice

Koordynator Sportu w Gminie Sierakowice