Ogólnopolskie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Ogólnopolskie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Powiatowe Centrum Młodzieży im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garczynie wspólnie z Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Gdańsku po raz kolejny zorganizowało na terenie PCM, imprezę biegową. Tym razem były to Ogólnopolskie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Do Garczyna przyjechały reprezentacje wszystkich województw – 77 drużyn i ponad 800 sportowców. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli: Dariusz Męczykowski – Przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego, Alicja Żurawska – starosta powiatu kościerskiego, Piotr Klecha – Przewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia LZS, Zbigniew Gajewski – wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego SZS w Gdańsku, Andrzej Pollak – wójt gminy Nowa Karczma, Krzysztof Frydel – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kościerzyna, Maciej Robert – inżynier nadzoru Nadleśnictwa Lipusz oraz gospodarz garczyńskiego ośrodka Marek Wołoszyk.

Zawody rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów pod obeliskiem poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, zapalenie znicza zawodów i jak zawsze przy takich uroczystościach odegranie hymnu państwowego i podniesienie flagi państwowej na maszt.

Uczestnicy rywalizowali w zależności od kategorii wiekowej na dystansach 10 x 600m, 10 x 800m, 10 x 1000m. Po zakończonych zawodach na wszystkich czekał smaczny posiłek regeneracyjny, a na zespoły pamiątkowe gadżety, dyplomy i statuetki. Najlepsi odebrali okazałe puchary i medale.

Uczestnicy garczyńskich zawodów wyjeżdżali z pięknej kościerskiej ziemi, pełni wrażeń i z deklaracjami, że jeszcze tu wrócą. Imprezę dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Wyniki Ogólnopolskich Sztafetowych Biegów Przełajowych Dzieci i Młodzieży Szkolnej:

Igrzyska dzieci:

dziewczęta:
1. miejsce – SP NR 6 RUDA ŚLĄSKA
2. miejsce – SP NR 13 BEŁCHATÓW
3. miejsce – SP NR 65 WARSZAWA
4. miejsce – SP NR 1 SKARSZEWY
5. miejsce – SP NR 4 NAMYSŁÓW
6. miejsce – ZS-P JEDLIŃSK
7. miejsce – SP NR 13 DĄBROWA GÓRNICZA
8. miejsce – SP NR 1 SZCZECINEK
9. miejsce – SP STAWISKI
10. miejsce – SP NR 5 CHEŁM
11. miejsce – SP PISARZOWICE
12. miejsce – SP NR 1 SANOK
13. miejsce – SP LUBAŃ
14. miejsce – SP NR 3 SULECHÓW
15. miejsce – SP LIPUSZ

chłopcy:
1. miejsce – SSP NR 3 ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI
2. miejsce – SP NR 1 PISZ
3. miejsce – SP NR 14 BIAŁYSTOK
4. miejsce – SP NR 65 WARSZAWA
5. miejsce – SP NR 2 BYTÓW
6. miejsce – SP NR 3 NAMYSŁÓW
7. miejsce – ZS NR 5 JAROCIN
8. miejsce – SP NR 4 GRYFICE
9. miejsce – SP NR 1 JAWORZE
10. miejsce – PSP NR 1 KOŻUCHÓW
12. miejsce – SP NR 1 ŚWIECIE
13. miejsce – SP NR 2 LWÓWEK ŚLĄSKI
14. miejsce – SP NR 6 KOŚCIERZYNA

Igrzyska młodzieży szkolnej:

dziewczęta:
1. miejsce – LO z klasami gimnazjalnymi PUSZCZYKOWO
2. miejsce – GIMNAZJUM DĄBROWA GÓRNICZA
3. miejsce – SP BOLSZEWO
4. miejsce – SP NR 3 ŁOBEZ
5. miejsce – GIMNAZJUM SUCHOWOLA
6. miejsce – ZS-P NR 3 KOŚCIERZYNA
7. miejsce – PSP NR 1 OLESNO
8. miejsce – PSP NR 2 STASZÓW
9. miejsce – ZSS PRYMUSOWA WOLA
10. miejsce – ZS-P JEDLIŃSK
11. miejsce – PSP NR 1 KRAPKOWICE
12. miejsce – SP NR 5 ŻARY
13. miejsce – GIMNAZJUM NR 4 KROSNO

chłopcy:
1. miejsce – GIMNAZJUM NR 16 (SP 48) GDAŃSK
2. miejsce – GIMNAZJUM DĄBROWA GÓRNICZA
3. miejsce – SP NR 2 TOMASZÓW LUBELSKI
4. miejsce – PG NR 2 JAROSŁAW
5. miejsce – SP NR 2 WIERUSZÓW
6. miejsce – SP NR 3 OLEŚNICA
7. miejsce – SP NR 4 REDA
8. miejsce – PSP ŚWIDWIN
9. miejsce – PG NR 1 LIPNO
10. miejsce – ZS NR 5 JAROCIN
11. miejsce – SP MASZEWO
12. miejsce – SP NR 9 ŁOMŻA
13. miejsce – ZS-P NR 3 KOŚCIERZYNA

Licealiada:

dziewczęta:
1. miejsce – ZSS RZESZÓW
2. miejsce – ZSO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
3. miejsce – XI LO BYDGOSZCZ
4. miejsce – PZS NR 4 WEJHEROWO
5. miejsce – II LO SZCZECIN
6. miejsce – III LO GDYNIA
7. miejsce – I LO BRZEG
8. miejsce – ZSA ZIELONA GÓRA
9. miejsce – I LO PŁOŃSK
10. miejsce – I LO KOŚCIERZYNA

chłopcy:
1. miejsce – XII LO GDAŃSK
2. miejsce – ZSS RZESZÓW
3. miejsce – XI LO BYDGOSZCZ
4. miejsce – ZS CHOJNICE
5. miejsce – RCEZ BIŁGORAJ
6. miejsce – XIII LO SZCZECIN
7. miejsce – ZSP NR 1 JAROCIN
8. miejsce – LS DĄBROWA GÓRNICZA
9. miejsce – ZS II LO ŁĘCZYCA
10. miejsce – PZS NR 2 KOŚCIERZYNA
11. miejsce – CKZ i U “Elektryk” NOWA SÓL
12. miejsce – ZS NR 1 PŁOŃSK

nadesłane/Marek Wołoszyk/Dyrektor PCM Garczyn