Odznaczenie za zasługi od Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe

Odznaczenie za zasługi od Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe

Odznaczenie za zasługi w rozwoju sportu, rekreacji i turystyki na Pomorzu otrzymała dzisiaj wójt Magdalena Forc-Cherek z rąk Franciszka Kaszubowskiego członka Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

Gmina Starogard Gdański od zawsze wspiera działania sportowe, jak i samych sportowców, a także rozwija obszary związane z turystyką i rekreacją. Taką politykę prowadzili wszyscy urzędujący wójtowie – Ryszard Stubiński, Andrzej Małkowski, Stanisław Połom oraz obecna Magdalena Forc-Cherek.

Gmina dofinansowuje organizację imprez, wyjazdy zawodników, zakup strojów, nagród, a także utrzymuje boisko w Rywałdzie. Co roku przyznajemy Nagrody Wójta Gminy Starogard Gdański i tytuły Sportowca na medal za osiągnięcia sportowe. Od lat wspieramy organizację Biegu Szpęgawskiego dla dużych i małych. Doceniamy i wyróżniamy sportowców, jak chociażby Lucyna Petka. Na co dzień pracuje w naszym Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie zajmuje się sprawami administracyjnymi. Po pracy z kolei biega bo lubi. Jej ostatnim dokonaniem jest ustanowienie rekordu Halowych Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce na dystansie 800 metrów. Dołączyliśmy do projektu Gama Akademia Koszykówki, którego celem jest organizowanie zajęć z gry w kosza dla klas 1-3. Wspieramy także kolarzy – Kamil Komorowski z Rokocina i Michał Ebertowski ze Starogardu wyruszając w kolejne charytatywne wyprawy rowerowe, otrzymują nasze wsparcie i poparcie. Ruszyli w drogę m.in. żeby pomóc choremu Olkowi z Czarnej Wody, a także wesprzeć OSP Rokocin i OSP Krąg. Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w tym roku obchodzi 75-lecie swego istnienia i wszechstronnej działalności na niwie organizacji przedsięwzięć sportowych, rekreacyjnych, turystycznych, ale także i kulturalnych na terenach wiejskich i małomiasteczkowych. LZS to kuźnia medalistów – uczestników olimpijskich zmagań, Mistrzostw Świata i Europy oraz wielu innych znaczących imprez sportowych w wielu dyscyplinach sportowych. LZS to jednak przede wszystkim tysiące imprez organizowanych w niewielkich miejscowościach, to liczne drużyny piłkarskie, które były niekiedy jedynym przejawem działalności sportowej na wsi. To setki tysięcy dzieci, młodzieży, dorosłych i weteranów, którzy poprzez sport, rekreację i turystykę spełniają swoje pasje życiowe, a przy okazji dbają o stan zdrowia ducha i ciała!