Niezwykle pracowity weekend mieli za sobą zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Z trzech imprez zapaśniczych przywieźli łącznie 8 medali

pdzaw2015_005W sobotę 23 maja na Międzynarodowym Turnieju Kadetów i Młodzików o Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników i jedna zawodniczka.

Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są w poprzednim wpisie, ale przypomnijmy, jak skuteczni byli zawodnicy z ZKS Miastko:

Kazimierczak Agata – 1. miejsce w kategorii 47 kg dziewcząt
Petrończak Filip – 1. miejsce w kategorii 46 kg
Zabłocki Piotr – 3. miejsce w kategorii 69 kg
Rudnik Hubert – 2. miejsce w kategorii 85 kg
Równolegle z zawodami Kartuzach w Janowie Lubelskim odbyła się II Centralna Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym.
Zawodnik Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko Jakub Bednarz wywalczył tam srebrny medal w kategorii wagowej do 63 kg. Kuba w finale przegrał z Markiem Kaluga (Orzeł Wierzbica) minimalnie na punkty 0:2. W jego wadze startowało 31 zawodników. Tym samym Jakub zapewnił sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży obok swoich kolegów, którzy wcześniej wywalczyli awans w Pucharze Polski Kadetów. Łącznie w Mistrzostwach Polski Kadetów wystartuje 6 zawodników ZKS Miastko: Artur Szczęsny (42 kg), Filip Petrończak (46 kg), Piotr Zabłocki (69 kg), Paweł Zabłocki (69), Hubert Rudnik (76 kg) oraz wspomniany wyżej Jakub Bednarz (63 kg).

W niedziele 24 maja w Poznaniu odbył się Międzynarodowy Turniej Kadetów w stylu klasycznym. W zawodach startowało 79 zawodników z 25 klubów, w tym reprezentacje Ukrainy, Białorusi, Czech, Litwy i Holandii. Był to bardzo udany występ kadetów z ZKS Miastko, którzy wywalczyli trzy medale.
Srebrny medal przypadł Filipowi Petrończakowi w kategorii wagowej do 46 kg. W finale przegrał z zawodnikiem Ukrainy Miroslawem Sołowianem na punkty 4:9.
Dwa brązowe medale przypadły braciom Piotrkowi i Pawłowi Zabłockim (obydwaj 69 kg).
Niepocieszony był tylko Hubert Rudnik, który zajął piąte miejsce w kategorii wagowej do 76 kg.
W punktacji klubowej ZKS Miastko zajął szóste miejsce.
K. Wanke:
Obycie na arenie międzynarodowej ma duże znaczenie. Moi zawodnicy zdobywają doświadczenie walcząc z zawodnikami innych narodowości. Należy dodać, że Filip Petrończak został po zawodach w Poznaniu na tygodniowym międzynarodowym zgrupowaniu kadry Polski kadetów. Filip I Artur Szczęsny są aktualnie zdecydowanymi faworytami do reprezentowania Polski w MŚ i ME Kadetów.