Niepodległościowa Kadra Pomorskiego LZS

Niepodległościowa Kadra Pomorskiego LZS

W środę 31.10.2018 roku na obiektach bytowskiego MOSiR-u obyła się kolejna konsultacja Kadry Pomorskiego LZS. Trener Paweł Radecki zaprosił na nią 16 zawodników. Powołanie na ta konsultacje otrzymali:  Damian Somionka, Bartosz Wolski, Jakub Malich, Aleks Stachyra, Łukasz Kurs, Oskar Deka Prądzyński, Michał Leik, Maciej Kuczkowski, Szymon Tochman, Bartosz Hering, – Bytovia Bytów, Oskar Paschke, Kacper Miotk – GOSRIT Luzino. Oliwier Hara, Maksymilian Zarach, Paweł Kaczyński, Szymon Poroszewski – GKS Cartusia Kartuzy.

Kolejne konsultację Kadry Pomorza LZS odbędą się 6 listopada w Luzinie oraz 7 listopada w Nowym Dworze Gdańskim. Po nich zostaną wyłonieni najlepsi młodzi zawodnicy klubów LZS z rocznika 2002/03 na Pomorzu, którzy już jako reprezentanci naszego województwa zagrają w meczach i turniejach towarzyskich, na które zaproszeni zostaną  skauci i trenerzy ligowych , nie tylko pomorskich klubów.

Zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego

W Bytowie młodym piłkarzom przyglądał się Piotr Klecha – prezes pomorskiego LZS : „Dziękuje bardzo za pomoc w organizacji konsultacji trenerowi Cezaremu Kołakowskiemu z ULKS 2 Bytów. Dzisiejsza akcja to kolejny element przygotowań do utworzenia na terenie naszego województwa reprezentacji składającej się z najlepszych zawodników z małych pomorskich klubów.  Nasza kadra składać się będzie z piłkarzy juniora młodszego, którymi będziemy chcieli zainteresować ligowych trenerów. Warto dodać, że ambasadorami kadry, której ważnym elementem są Turnieje Piłkarska Kadra Czeka LZS, są byli znakomici piłkarze rozpoczynający swoją piłkarską przygodę w klubach LZS: Rafał Kaczmarczyk (LKS Powiśle Dzierzgoń), Karol Piątek ( LKS Błyskawica Luzino), Paweł Buzała ( MLKS Sparta Złotów) i Jacek Manuszewski ( LKS Pogoń Smętowo) . liczymy , ze ta reprezentacja wpisze się na stałe w piłkarski krajobraz nie tylko na Pomorzu”.