Nasi „Aktywni Seniorzy” nie próżnują

Nasi „Aktywni Seniorzy” nie próżnują

8 sierpnia seniorzy ze wszystkich naszych grup brali udział w Wojewódzkiej Senioradzie, która odbywała się w Skarszewach.

10 sierpnia odbyło się spotkanie z dietetyczką Karoliną Gorzkiewicz oraz fotografem prof. Leszkiem Krotulskim z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który wykonywał seniorom fotografie w ramach projektu „Portret podwójny”. Twarz „podzielona” na pół. Połowa jedna połowa wykonana druga połowa zaciemniona. Portret będzie dokończony za… pięć lat. Chodzi o to, żeby zobaczyć jak „zestarzała się” nasza twarz po pięciu latach.

13 sierpnia seniorzy brali udział w rajdzie rowerowym: Strzelno-Starzyński Dwór-Mechowo-Starzyno-Strzelno (26 km).

16 sierpnia w Strzelnie odbył się Piknik Rzutowy Weteranów.

20 sierpnia odbył się kolejny Rajd Rowerowy: Strzelno-Dana-Władysławowo-Swarzewo-Gnieżdżewo-Strzelno (21 km).

24 sierpnia odbyło się spotkanie seniorów Strzelna z młodziutką malarką Zofią Wrosz ze Sławutowa.

A to tylko niepełny! harmonogram spotkań jednej z grup :). Równie aktywnie czas spędzają seniorzy m. in. z Trąbek Wielkich, gdzie raz w tygodniu odbywa się wspólny marsz nordic walking, a oprócz tego wycieczki, m. in. do Pucka, z której zdjęcia również zamieszczamy poniżej. Jednak spotkania w celach rekreacyjno – sportowych to nie wszystko, ponieważ seniorzy uczą się obsługi komputera oraz biorą udział m.in. w spotkaniach z przedstawicielami służb mundurowych w celu zapoznania ich z nowymi niebezpieczeństwami, w tym cyberprzestępstwami.