Na sportowo uczczono Święto Kobiet w gminie Trąbki Wielkie

Na sportowo uczczono Święto Kobiet w gminie Trąbki Wielkie

3 marca 2017 roku z inicjatywy Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich i Klubu Seniora “Pogodna Jesień” w Gołębiewie Wielkim na kręgielni “Tokyo Station” w Łęgowie został zorganizowany

I Gminny Turniej w Bowlingu Seniorów z okazji Święta Kobiet pn.
“ŻYJ ZDROWO I SPORTOWO”. Nagrody główne – puchary za I miejsca ufundował Błażej Konkol Wójt Gminy Trąbki Wielkie.

W turnieju udział wzięło 26 seniorek oraz 8-miu seniorów w kategorii wiekowej 60 + z 5-ciu klubów seniora. Uczestnicy turnieju rozegrali dwie rundy, które były zaliczone do współzawodnictwa indywidualnego i drużynowego. W klasyfikacji drużynowej liczyły wyniki uzyskane przez trzy najlepsze uczestniczki z klubu .

Po dwóch godzinach sportowej rywalizacji nastąpiła uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia honorowych nagród i medali. Złote medale wszystkim uczestnikom turnieju wręczyli Albert Dajda najstarszy uczestnik turnieju – 81 lat , Elżbieta Mincer przewodnicząca Klubu Seniora “Pogodna Jesień” oraz sędzia Radosław Pragacz z “Tokyo Station”.

Po wręczeniu medali sędzia główny Hubert Hałun ogłosił końcowe wyniki indywidualne i drużynowe. Puchary i szampany najlepszym wręczyła Elżbieta Miner.

Krystyna Cholewińska przewodnicząca z Klubu Seniora z Kłodawy, podziękowała organizatorom za przygotowanie i zorganizowanie imprezy dla Pań. Swoje wystąpienie zakończyła życzeniami i zorganizowania turnieju z okazji święta Panów – Seniorów.

Sesja fotograficzna zakończyła turniej.

Wyniki techniczne turnieju :

SENIORKI:

1. Urszula Nowacka KS Trąbki Trąbki Małe 134 pkt. ( 68+66) – Puchar Błażeja Konkola Wójta Gminy Trąbki Wielkie

2. Grażyna Kosińska KS Kłodawa 132 pkt. ( 71+61) – Puchar Tomasza Kempy Radnego Rady Powiatu Gdańskiego

3. Krystyna Cholewińska KS Kłodawa 126 pkt. ( 79+55) – Puchar Romana Zielke Prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich

4. Anna Chmielewska KS Kłodawa 123 pkt. ( 51+72)

5. Krystyna Arym KS Gołębiewo Wielkie 121 pkt. ( 48+73 )

6. Teresa Pettke KS Gołębiewo Wielkie 119 pkt. ( 75+44) PK.

7. Teresa Dudek KS Trąbki Wielkie 119 pkt. ( 65+54)

8. Adela Adamczyk KS Kłodawa 118 pkt. ( 44+74 )

9. Krystyna Peplińska KS Gołębiewo Wielkie 118 pkt. ( 60+58)

10. Elżbieta Lichoń KS Gołębiewo Wielkie 114 pkt. ( 57+57 )

11. Krystyna Łangowska KS Trąbki Wielkie 112 pkt. ( 44+68)

12. Helena Łupkowska KS Gołębiewo Wielkie 112 pkt. ( 45+67)

13. Barbara Szczukowska KS Kaczki 105 pkt. ( 67+38)

14. Maria Ziarko KS Gołębiewo Wielkie 101 pkt. ( 68+33)

15. Maria Zaporowska KS Kłodawa 99 pkt. ( 53+46 )

16. Barbara Gragowska KS Kaczki 98 pkt. ( 50+48)

17. Krystyna Potocka KS Gołębiewo Wielkie 97 pkt. ( 49+48)

18. Hanna Sosnowska KS Gołębiewo Wielkie 95 pkt. ( 56+39)

19. Anna Sosnowska KS Gołębiewo Wielkie 91 pkt. ( 62+29)

20. Eżbieta Micer KS Gołębiewo Wielkie 81 pkt. ( 31+50 )

21. Wanda Nowak KS Trąbki Wielkie 80 pkt. ( 22+58)

22. Maria Bukowicz KS Kłodawa 78 pkt. ( 40+38)

23. Danuta Megger KS Kłodawa 76 pkt. ( 39+37 )

24. Maria Redwanz KS Gołębiewo Wielkie 76 pkt. ( 41 + 35)

25. Maria Machnica KS Kłodawa 69 pkt. ( 35+34 )

26. Daniela Kędziora KS Kaczki 62 pkt. ( 42 + 20 )

SENIORZY

1. Kazimierz Łangowski KS Trąbki Wielkie 184 pkt. ( 87+97 ) Puchar Błażeja Konkola Wójta Gminy Trąbki Wielkie

2. Bronisław Rogall KS Trąbki Wielkie 155 pkt. ( 82+73 ) Puchar Romana Zielke Prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich

3. Andrzej Nowacki KS Trąbki Wielkie 145 pkt. ( 75+70 ) – Puchar Elżbiety Mincer Przewodniczącej Klubu Seniora “Pogodna Jesień” w Gołębiewie Wielkim

4. Stanisław Gragowski KS Kaczki 144 pkt. ( 72+72 )

5. Benedykt Brandt KS Trąbki Wielkie 134 pkt. ( 49+85 )

6. Jan Kosiński KS Trąbki Wielkie 132 pkt. ( 59+74 )

7. Edward Kędziora KS Kaczki 109 pkt. ( 34+75)

8. Albert Dajda KS Gołębiewo Wielkie 109 pkt. (27+46)

Punktacja Drużynowa

I miejsce Klub Seniora Klub Seniora “Siłą dwóch rzek i jednego wodospadu” Kłodawie 381 pkt.

w składzie : Grażyna Kosińska, Krystyna Cholewińska i Anna Chmielewska.

II miejsce Klub Seniora “Pogodna Jesień” w Gołębiewie Wielkim 353 pkt. w składzie : Krystyna Arym , Krystyna Peplińska i Elżbieta Lichoń.

III miejsce Klub Seniora “Zawsze Młodzi ” w Trąbkach Wielkich 311 pkt. w składzie ; Teresa Dudek, Krystyna Łangowska i Wanda Nowak.

IV miejsce Klub Seniora w Kaczkach 265 pkt.

V miejsce Klub Seniora w Trąbkach Małych 134 pkt.

info i foto wkempa